reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Francis Ford Coppola’dan kaba Marvel açıklaması

Francis Ford Coppola, Marvel filmlerinin sinema olmadığını düşünen Martin Scorsese’ye destek çıktı. Açıklaması ise Scorsese’den çok daha kaba olmasıyla dikkat çekiyor.

Advertisement

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Martin Scorsese’nin MCU filmleri hakkındaki açıklamaları büyük tepki çekmişti. Geçtiğimiz haftalarda Empire Dergisi’ne konuşan tecrübeli yönetmen şu sözleri sarf etmişti: “MCU filmlerini izlemiyorum. Aslına bakarsanız seyretmeyi denemedim diyemem. Fakat bu filmler sinema değil. Oyuncular lunaparkta tüm koşullara rağmen rol yapmaya çabalıyormuş gibi görünüyor. İnsanların duygularını veya ruhsal olarak yaşadıklarını izleyiciye ileten bir sinema türü değil.”  

Coppola’nın Scorsese’ye Marvel desteği

Onun bu sözlerine James Gunn, Robert Downey Jr, Samuel L. Jackson ve Natalie Portman gibi pek çok ünlü isim yanıt verdi. Bu tartışmada yer alan herkes nezaket sınırları içinde yorum yapmayı tercih etti. Tam sular durulacakken Francis Ford Coppola çıkıp Martin Scorsese’ye hak verdiğini açıkladı. Bu düşüncesini de şu sözlerle ifade etti:

“Martin Scorsese, MCU filmlerinin sinema olmadığını söylediğinde haklıydı. Çünkü biz sinemadan bir şeyler öğrenmeyi, izlediğimiz şeyden bir şeyler kazanmayı, bir aydınlanma elde etmeyi, bilgi almayı veya ilham almayı bekliyoruz. Hiç kimse aynı filmi defalarca izleyerek bir şeyler öğrenemez. Martin Scorsese bu filmler için sinema değil derken nazik davranıyordu. O söylemedi ancak ben söyleyebilirim: Marvel filmlerinin hiçbir değeri yok.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel filmlerinin hiçbir değeri yok demek gerçekten oldukça kaba bir açıklama. Her şeyin özetinde Marvel filmlerini izleyenlere büyük saygısızlık. Francis Ford Coppola’nın bu sebeple çok tepki alacağını düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi