reklamı kapat

POPÜLER

Francis Ford Coppola Marvel

Francis Ford Coppola Marvel açıklamalarını netleştirdi

Francis Ford Coppola geçtiğimiz günlerde Martin Scorsese’ye destek çıkmış ve Marvel filmlerini eleştirmişti. Yönetmenin yorumlarının kısmen çarpıtıldığı ortaya çıktı. Yönetmen yeni açıklamasında neden bu tarz filmlerden keyif almadığını çok daha açık bir şekilde ifade ediyor.

Deadline tarafından yapılan röportajda Francis Ford Coppola’ya süper kahraman filmlerine dair görüşleri soruluyor. O da neden birbiriyle bağlantılı filmlerden keyif almadığını açıklıyor.

Francis Ford Coppola ve Marvel açıklaması

“Bir şekilde birbiriyle bağlantısı olan filmler pek hoşuma giden bir fikir değil. Bu yapımların arkasındaki amaç aynı işleri tekrar edip benzer filmler çekerek finansal bir kazanç elde etmek. Yani ortada formülatif bir yaklaşım var. Bu yaklaşımın amacının filmlerin zarar etmesine karşı alınan bir önlem olduğunu düşünüyorum. Bence bu risk faktörü aslında filmleri harika yapan nokta. Formül üzerine işleyen filmler tüm kaynakları kullandığını, cesur yapımlara yer bırakmadığını ve çeşitliliği azalttığını düşünüyorum. Bu açıdan sinemayı yemeğe benzetebiliriz. Yiyecekleri daha ilgi çekici, lezzetli ve keyifli yapmak için bir şeyler ekleyebilirsiniz fakat bu aynı zamanda yiyeceğin besleyiciliğini azaltacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Francis Ford Coppola’nın bu açıklaması kesinlikle çok daha net. Düşüncelerini bu kadar anlaşılır şekilde ifade etmesi kısmen ona hak vermemize neden oluyor. Öte yandan yönetmenin eski açıklamasında da Marvel filmlerinde büyük emek olduğunu kabul ettiği gibi önemli detayların medya tarafından çıkartılmış olması tepkilerin büyümesine neden olmuştu. Biz de bu açıklamaları fazlasıyla kaba bulmuştuk. Bu düzeltmenin ardından Francis Ford Coppola’dan özür dilememiz gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi

İLGİLİ HABERLER