reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame’de Captain America kararının nedeni

Avengers Endgame finalinde Steve Rogers’ın Captain America unvanını Sam Wilson’a devretmesine şahit olduk. Peki Bucky Barnes yerine neden Falcon seçildi?

Avengers Endgame‘in en önemli anlarından biri Captain America’nın emekli oluşuydu. Onun tercihini kimden yana kullanacağı büyük merak konusuydu. Bu gizem Falcon’un seçilmesiyle birlikte son buldu. Fakat Winter Soldier yerine neden Sam Wilson’ın seçildiği hayranların kafasında ufak da olsa bir soru işareti yarattı.

Captain America kararının nedeni çok basit

Aslına bakarsanız Steve Rogers‘ın neden Sam Wilson’ı seçtiği filmde yer alan ufak bir cümlede açıklanıyor. Sonsuzluk taşlarını yerlerine bırakmak için kuantum evrenine girecek olan Steve, Sam Wilson‘ın yardım teklifini “Sen iyi bir adamsın Sam. Fakat bu benim sorumluluğum” sözleriyle geri çeviriyordu. Burada dikkat çekici olan elbette “iyi bir adam” sözleri. Çünkü bu sözlerin benzerini Captain America The First Avenger filminde duymuştuk. Captain America’nın dönüşümüne sebep olan deney öncesinde Abraham Erskine, Steve Rogers ile konuşuyordu. Ona “Yarın her ne olursa olsun, bana bir konuda söz vermelisin. Değişme. Mükemmel bir asker olma. Sadece iyi bir adam ol.” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu cümle sayesinde anlıyoruz ki Steve Rogers, Captain America ismi altında aldığı kararları hep iyi bir asker gibi değil, iyi bir adam gibi düşünerek almaya çalıştı. Bu doğrultuda bu unvanı devredeceği ismin de aynı değerleri devam ettirmesini istiyordu. Bu sebeple tercihini Sam Wilson’dan yana kullandı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı