reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Winter Soldier yıldızının Captain America olmak istememe nedeni

Avengers Endgame filminin finalinde Steve Rogers, Captain America ismini Sam Wilson’a devretti. Winter Soldier hayranları bu gelişmeden pek memnun olmasa da, Sebastian Stan doğru kararın verildiğine inanıyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in finalinde Steve Rogers geçmişe dönüp orada kendine bir hayat kurmayı tercih etti. Günümüzdeki yaşlı hali Captain America‘nın kalkanını Sam Wilson’a devretti. Böylece o emekli olurken, Falcon’un daha ön planda olacağı yeni bir süreç başlamış oldu. Fakat Winter Soldier hayranları bu sorumluluğu Bucky Barnes’ın üstlenmesi gerektiğini düşündüğü için büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bucky karakterini canlandıran Sebastian Stan ise onlara katılmıyor.

Winter Soldier yıldızından yeni Captain America yorumu

“Bence Captain America’nın Winter Soldier’a olma ihtimali yoktu. Bucky Barnes’ın yaşadıklarını düşünürsek onun bu sorumluluğu üstlenmesi mantıklı görünmüyor. Yaşadığı, mahkum olduğu onca şeyden sonra onun kendine yeni bir hayat kurma zamanı geldi. Bu yüzden Winter Soldier, Captain America olmamalıydı. Falcon’un bu görevi devralacağını ilk öğrendiğim günü hatırlıyorum. Bunun en mantıklı karar olduğunu düşünmüştüm. Sam Wilson Avengers Endgame’e gelene kadar uzun süre Captain America’nın sağ koluydu. Aradan geçen zamanı düşününce en mantıklı sonuç bu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu ikilemin en büyük sebebi Marvel çizgi romanları. Eski serilerde hem Bucky Barnes‘ın hem de Sam Wilson’ın Captain America olduğu dönemler mevcut. Fakat Marvel Sinematik Evreni içinde Sam Wilson doğru tercih oldu diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı