reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame finalindeki Captain America kararının perde arkası

Avengers Endgame finalinde Captain America kalkanını ve ismini başka birine devretti. Peki bu kararın perde arkasında bizim görmediğimiz neler yaşandı?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Avengers Endgame’in finalinde Captain America‘nın geçmişe gitmesi, orada kalıp Peggy Carter ile yaşlanmasına şahit olduk. Günümüzde çok yaşlı bir Steve Rogers gördük. O elindeki kalkanı Falcon adıyla tanıdığımız Sam Wilson‘a devretti. Bu zaten Marvel çizgi romanlarında da gördüğümüz bir değişimdi. Fakat ondan önce Captain America adıyla kahramanlık yapan bir kişi daha vardı: Bucky Barnes. İzleyicilerin bir kısmı yeni Captain America, Bucky olmadığı için hayal kırıklığı yaşıyor. Peki Steve Rogers ismini Bucky’e teklif etti mi? Hepsinden önemlisi onun Steve’in planından haberi var mıydı? Bu sorulara  filmin senaristleri Christopher Markus ve Steve McFeely açıklık getirdi.

Captain America kararı nasıl alındı?

“Kalkanı Bucky’nin devralması ya da Steve’in bunu ona teklif etmesi gibi bir planımız hiç olmadı. O sahnede Bucky, Sam’e başını sallayarak onay veriyor. Bu sadece ikisinin arkadaşlığının bir göstergesi. Elbette Steve Rogers geçmişe gidip orada kalmadan önce Bucky’e ne planladığını anlattı. Fakat son sahnede o banka gelebileceğinden o da emin değildi. Bucky tüm bunları bilmesede beş saniye sürece bir ayrılık için neden ‘Seni özleyeceğim’ desin ki?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamadan anlaşılıyor ki akıllardaki yeni Captain America her zaman Sam Wilson’dı. Ancak Steve Rogers’ın geçmişte kalma planından Bucky Barnes’ın kesinlikle haberi vardıç

İlginizi çekebilir

Hulk’ın Endgame’deki ilk sahnesi