reklamı kapat

POPÜLER

avengers endgame captain america

Avengers Endgame finalinde Captain America’nın yaşı

Marvel imzası taşıyan Avengers Endgame filminin sonunda Captain America’nın yaşlı halini gördük. Herkes onun kaç yaşında olduğunu merak ediyordu. Sonunda bu önemli detay gün yüzüne çıktı.

WIRED senenin en çok konuşulan filmi olan Avengers Endgame’in görsel efektlerine dair detayların yer aldığı yirmi dakikalık bir video paylaştı. Bu videoda aklımıza gelmeyecek detayların bile görsel efektler sayesinde oluşturulduğunu öğrendik. Fakat bunun yanı sıra Captain America hakkındaki gizem de çözülmüş oldu. Hatırlarsanız Avengers Endgame finalinde Steve Rogers, sonsuzluk taşlarını aldıkları zamana geri bırakmak üzere yola çıkıyordu. Herkes onun geri dönmesini beklerken Steve Rogers ait olduğu zamana dönüp yaşantısını orada sürdürmeyi tercih ediyordu. Daha sonra onu günümüzde yaşlı bir adam olarak görüyordu. Steve Captain America kalkanını Sam Wilson’a devrediyor ve emekli oluyordu.

Avengers Endgame gizemi çözüldü

Bahsi geçen sahnede Steve Rogers’ın kaç yaşında olduğunu merak ediyordu. Marvel hayranları bu noktada tahmin yürütmenin ötesine geçemiyordu. Fakat WIRED tarafından paylaşılan görsel efektler videosunda net bir cevap buluyoruz. Bahsi geçen videoda Captain America’nın nasıl yaşlandırıldığını öğreniyoruz. Bu noktada görsel efekt ekibi Steve Rogers’ı 106 yaşında göstermek için büyük çaba harcadıklarını ifade ediyor. Böylece karakterin 2023’te 106 yaşında olduğunu öğrenmiş oluyoruz.

Bu sayede pek çok Marvel izleyicisinin merak ettiği önemli detay netlik kazanmış oluyor. Karakterin nasıl yaşlandırıldığını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı