reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Nova 6 5G

Çift ön kameralı Huawei Nova 6 ve Nova 6 5G’den önemli detaylar

Yakın zamanda tanıtılacağı düşünülen Huawei Nova 6 ve Nova 6 5G’den yeni bir teknik özellik ortaya çıktı. Telefonlar resmi kayıtlara da girdi.

Huawei Nova 6, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta resmi görseliyle sızdırılmıştı. Sızan görsel sayesinde cihaz özellikle ekrana entegre edilen çiftli ön kamerasıyla dikkat çekti. Bu detayıyla Samsung Galaxy Note 10 Plus‘ı akıllara getiren telefon, resmi kayıtlarda da kendisini gösterdi. Bu açıdan çok ama çok yakında 5G’li abisiyle beraber lanse edileceği tahmin edilen telefon, bu kayıtlara göre 40W hızlı şarj sistemiyle geliyor. Pazarın en yükseği olmasa da 40W hızlı şarj 4.500 mAh gibi büyük pilleri çok kısa sürede doldurabiliyor. Haklarında halen çok fazla başka teknik detayın olmadığı cihazlar, yukarıda bahsettiğimiz sızan görsele baktığımız zaman parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor. Arkasında 3D ToF dahil dörtlü bir kamera kurulumu bulunan modellerin, bir amiral gemisi olduğu düşünülüyor. Bu açıdan güçlerini çok yüksek ihtimalle Kirin 990 / Kirin 990 5G işlemcilerden alan telefonlar, pazarda ciddi şekilde ses getirecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Nova 6 ailesi Android lisansı olmadan gelecek

Biliyorsunuz firma Amerika ambargosu nedeniyle Mate 30 ailesine de Android lisansı alamamıştı. Bu durum yeni Nova 6’lar için de değişmeyecek. Bu gerçekten üzücü çünkü cihazlarda Play Store’un olmaması ciddi anlamda kullanımı zorlaştıyor. Telefonlara birçok uygulamayı APK ile yüklemek gerekiyor. Ancak bazı Google uygulamaları APK’yla da çalışmıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni Pixel modelleri

İLGİLİ HABERLER