reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold 2 katlanabilir telefon

Samsung gösterdi; işte firmanın olası yeni katlanabilir telefonu [Video]

Samsung Developer Conference 2019 kapsamında Samsung’un olası adıyla Galaxy Fold 2’de kullanacağı tasarım ortaya çıktı. İşte firmanın yeni katlanabilir telefon modeli.

Geçtiğimiz ay hatırlarsınız Samsung Galaxy Fold 2 modelinin nisan ayında satışa sunulacağı aktarılmıştı. Şubat ayında tanıtılacak ve mart ayında raflardaki yerini alacak Galaxy S11 ailesi sonrasında karşımıza çıkacak denilen model, söylendiği kadarıyla “Bloom” kod adıyla aktif olarak geliştirme aşamasında bulunuyor. Android 10 üzerine kurulacak ve siyah, beyaz ile pembe renk seçenekleriyle gelecek denilen yeni katlanabilir telefon modeli, Samsung Developer Conference 2019 kapsamında gösterilen tasarımı taşıyabilir. Bu eski kapaklı telefon dönemini geleceğe taşıyan tasarım, Galaxy Fold gibi yatay değil dikey olarak katlanan bir telefonu karşımıza getiriyor. Yine etkinlik kapsamında tanıtılan One UI 2 arayüzün (Tanıtım videosu burada) şimdiden desteklediği yeni yapı, bizce oldukça güzel görünüyor. Bu yapıda Galaxy S10 benzeri bir telefon çok daha taşınabilir hale geliyor.

Samsung Galaxy Fold 2 katlanabilir telefon

Dikey katlanabilir yapının üretilmesinin Galaxy Fold’un altyapısına oranla daha kolay olduğu aktarılırken, bu yapıda ekran üstü eklentinin de olmayacağı / çok az olacağı söyleniyor. Hatta Samsung’un yeni modelinde katlanabilir cam kullanmak istediği de biliniyor. Ultra Thin Glass (UTG) olarak geçen 0,1 mm kalınlığındaki bir cam, plastik ekranların tüm sorunlarını ortadan kaldıracak deniyor ve Galaxy Fold 2 için ciddi ihtimaller dahilinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold 2 katlanabilir telefon öne çıkabilir mi?

Bu soruyu daha önce de sormuş ve cevabının özellikle fiyata bağlı olduğunu söylemiştik. Biliyorsunuz 1.980 dolarlık fiyatı nedeniyle ilk versiyon şu an hemen hemen kimseye hitap etmiyor. Ayrıca bu cihazın çok hassas / narin olması da tüketiciyi korkutuyor. Bu açıdan yeni katlanabilir modelin öne çıkabilmesi için mutlaka biraz daha ucuz olması (Yine de 1.500 dolar altı çok zor) ve hepsinden önemlisi sağlam olması gerekiyor. Bunun Galaxy Fold 2 ile sağlanması umut ediliyor.