reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung Galaxy Fold 2 hakkında çıkış tarihi dahil yeni bilgiler [Güncellendi]

Katlanabilir telefon Galaxy Fold, yaşanan ekran sorunu nedeniyle biliyorsunuz ancak kısa süre önce satışa çıkabildi. Ancak şimdiden Samsung Galaxy Fold 2 hakkında önemli detaylar geliyor.

Güney Kore’den gelen son bilgilere göre Samsung Galaxy Fold 2, nisan ayında satışa sunulacak. Şubat ayında tanıtılacak ve mart ayında raflardaki yerini alacak Galaxy S11 ailesi sonrasında karşımıza çıkacak denilen model, söylendiği kadarıyla “Bloom” kod adıyla aktif olarak geliştirme aşamasında bulunuyor. Android 10 üzerine kurulacak ve siyah, beyaz ile pembe renk seçenekleriyle gelecek denilen yeni katlanabilir telefon modeli, söylendiği kadarıyla 8,1 inç gibi devasa bir ekrana sahip olabilir. Burada diğer ihtimalin 6,7 inç olduğu söyleniyor. Donanım yanında yazılımsal altyapısının da geliştirme sürecine girdiği aktarılan cihaz, ya orijinal Galaxy Fold gibi olacak ya da dikey olarak katlanabilir (Eski tip kapaklı telefonlar gibi) yapıyı benimseyecek. Bu konu halen gizemini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold 2 dikkat çekebilir mi?

Burada en önemli etken kesinlikle fiyat etiketi. Biliyorsunuz 1.980 dolarlık fiyatı nedeniyle ilk versiyon şu an hemen hemen kimseye hitap etmiyor. Ayrıca bu cihazın çok hassas olması da tüketiciyi korkutuyor. Bu açıdan yeni modelin öne çıkabilmesi için biraz daha ucuz olması (Yine de 1.500 dolar altı çok zor) ve hepsinden önemlisi sağlam olması gerekiyor. Samsung’un özellikle ekran konusunda bir adım atması ve mümkünse plastik kaplama yerine cam kullanması gerekiyor. Şu an katlanabilir cam üstünde çalışan bazı firmalar yer alıyor.

Güncelleme: Samsung’un yeni katlanabilir modelinde katlanabilir cam kullanmak istediği ortaya çıktı. Ultra Thin Glass (UTG) olarak geçen 0,1 mm kalınlığındaki bu cam, plastik ekranların tüm sorunlarını ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Üretiminin zor olduğu aktarılan bu cam, fiyata olumlu etki etmeyecek ancak kullanımı ciddi şekilde değiştirecek gibi duruyor. Bu cam sayesinde yeni modelin ekranında bir çıkıntı olmayacağı da tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’deki reklam yüzü belli oldu