reklamı kapat

POPÜLER

BMW 2 serisi gran coupe

Mercedes CLA için dişli rakip; karşınızda 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe [Video]

Kompakt sınıfta çok ciddi bir alternatif olacak 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe, standartta sunduğu özellikleriyle kullanıcıları cezbedecek.

Geride bıraktığımız gün ipuçları üzerinden değerlendirmesini yapmaya başladığımız 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe, planlandığı gibi bugün düzenlenen etkinliğiyle tüm dünyanın karşınıza çıkarıldı. Uzun süredir Mercedes CLA tarafından domine edilen kompakt premium sedan sınıfın sportif esintileri için artık ciddi bir rekabetin başlayacağını da söyleyebiliriz. Markanın üst kademedeki modellerinde sunduğu pek çok dinamiği üzerinde taşıyacak olan yeni 2 Serisi Gran Coupe, tasarım dinamikleriyle 8 Serisi’ne gönderdiği selamla da çok konuşacağımız bir model olacak. Ön tekerlekten veya dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek olan modelin özellike M paket dinamikleri oldukça etkileyici nitelikler barındırıyor.

2020 BMW 2 serisi gran coupe

2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe teknik özellikleri

2 Serisi Gran Coupe ailesinin teknik özelliklerini didiklemeye ilk olarak ebatsal verilerinden başlayalım. Bu bölüme baktığımızda bizleri 4.526 milimetre uzunluk, 1.800 milimetre genişlik, 1.420 milimetre yükseklik ve 2.670 milimetre aks mesafesi karşılıyor. Model için paylaşılan bagaj hacmi değeriyse 430 litre olarak teknik tabloya yansımakta. Kokpit bölümüne geldiğimizde ise kompakt sınıfın bir diğer üyesi olan 1 Serisi ile birebir olduğunu söyleyebiliyoruz. 10,25 inçlik multimedya ekran, 9,2 inçlik dijital sürücü ekranı, klima çıkışları ve diğer konsol dinamikleri büyük oranda 1 ailesiyle benzerlik gösteriyor. BMW’nin donanım kısmında elini güçlendiren ise en baz versiyonda bile oldukça nitelikli parçaları standart olarak sunması. Deri direksiyon, geri görüş kamerası, park asistanı, LED ışıklandırma ve sis farı ve aktif hız sabitleyici, ön bölge çarpışma asistanı, kör nokta uyarısı ve şerit takip asistanı gibi en çok tercih edilen özellikler, 228i’de standart olarak sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motor seçenekleri ise pazara göre değişiklik gösteriyor. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarı listesinde en çok tercih edilenlerin başında şüphesiz 140 beygirle gelen 1,5 litrelik ünite olacak. Hemen ardından 2.0 litrelik dizel de 190 beygirlik gücüyle 220d versiyonunda hizmet edecek. Ailenin performansı temsil eden makinesi ise M235i xDrive ile asfaltta olacak. 2.0 litrelik makinede yapılan geliştirmelerle ortaya maksimumda 301 beygir güç ve 450 Nm tork çıkacak. Bir alt kademedi 228i versiyonunda ise aynı makine 230 beygir güç ve 350 Nm torkla tercih edilebilecek. 2 Serisi Gran Coupe’nin en iyi performans değerleri ise 4,6 saniyelik 0-100 ve 250 km/s maksimum hız olarak tabloya yansıyor. Şimdilik fiyat bilgisi paylaşılmayan modellerle ilgili satış süreci kısa süre içerisinde netleşecek.