reklamı kapat

POPÜLER

2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe

Resmi tanıtım öncesi 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe için son ipuçları

Tanıtımı için 24 saatten az bir süre kalan 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe, sürüş dinamikleri olarak yeni dönemin ilk temsilcilerinden olacak.

Volvo’nun elektrikli XC40 için düzenlemeye hazırlandığı etkinlik için geri sayımımız devam ederken 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe de yarın karşımıza çıkacak diğer bir önemli isim olacak. İlk resmi gösterimi Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda yapılması beklenen yeni jenerasyonda önemli revizyonlar yapan BMW cephesinin beklentisi de ayrı oranda yüksek seviyede. Bir süredir ufak ipuçları üzerinden sinyalleri verilen otomobilden paylaşılan yeni görseller ise karakterin en önemli parçalarını oluşturacak ön ve arka tasarım hakkında ciddi detaylar içeriyor. Yeni 2 Serisi Gran Coupe, markanın UKL platformu ile birlikte ön tekerlekten çekişli altyapı dinamiklerini bir arada sunacağı ilk model olmasından ötürü de ayrı bir önem arz ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe cephesinden masada görünenler

Yeni modelin tasarımsal noktalarıyla ilgili belirtiler, aslında 1 Serisi ile paralellik gösteriyor diyebiliriz. Kompakt sınıfta gördüğümüz ön karakter dinamikleri burada da uygulanmaya devam ediliyor. Izgara ile kesişerek ön tampona kadar çevreleyen yapının burada belirleyici rol üstlendiğini söyleyebiliriz. Arkada ise Coupe formunun bir getirisi olan ve ailenin diğer üyelerinde de gördüğümüz stop tasarımı karşımıza çıkıyor. Entegre spoiler ile birlikte Coupe formunun tamamlayıcısı yanal gövde çizgilerinin büyük oranda ilgi görmesi de beklentilerimiz arasında. Otomobilin motor seçenekleri için de masada bazı rakamları görmek mümkün. 2.0 litrelik dört silindirli makinenin yaklaşık 230 beygir güç ve 350 Nm torkla ön planda olduğunu görüyoruz. M versiyonunda ise aynı makine 300 beygirin biraz daha üzerinde bir güç ve 450 Nm torka göz kırpıyor. 8 ileri otomatik şanzımanın standart olarak sunulmasını beklediğimiz 2 Serisi Gran Coupe için dört tekerlekten çekiş opsiyonu da M ile birlikte listeye girecek. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginiz çekebilir

BMW 1 Serisi çarpışma testi