reklamı kapat

POPÜLER

2020 BMW 8 Serisi Gran Coupe

Tanıtımı aratmayan sızıntılarıyla ilk bakış; 2020 BMW 8 Serisi Gran Coupe

Önümüzdeki 15 gün içerisinde tanıtılacak olan 2020 BMW 8 Serisi Gran Coupe, dört kapılı üye olarak kardeşlerin arasına dahil olacak.

Yeni jenerasyon 8 Serisi için kısa sürede geniş bir aileye yaratmayı başaran BMW, yaklaşık 1 hafta öncesinde belki en merak edilen versiyon olan M8‘in tanıtımını gerçekleştirdi. Bu adımla birlikte ailenin performans noktasındaki en tepe üyesini de kullanıcıların karşısına çıkartan marka için geriye hala yapılacak birkaç şey daha var. Bu kez performansın yanında kullanışlılık bazında nitelikler barındıran versiyon için geri saymaya devam eden resmi kaynaklar öncesinde, sızıntıların konuşma vakti gelmiş gibi görünüyor. Sosyal medyada karşımıza çıkan ve dış basında da önemli bir yer bulan 2020 BMW 8 Serisi Gran Coupe, yelpazenin dört kapılı karakterini üzerinde taşıyan özel bir üyesi olacak. Bu ay sonuna doğru tanıtılması beklenen otomobilden gelen resmi olmayan parçalarsa, tanıtım etkinliğini çok da aratmayacak niteliklerde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 BMW 8 Serisi Gran Coupe için masada belirenler

Otomobille ilgili paylaşılam üç parçalık fotoğraflara bakıldığında, tasarım anlamında genel karakterin devamlılığını sağlayacak yapı karşımıza çıkıyor. Şüphesiz bu nokta pek çok gibi bizi de hiç şaşırtmadı. Gran Coupe’yi bu noktada ayıracak olan parçalar ise dört kapılı olmasının bir getirisi olarak artırılan aks mesafesi ve arka tarafa doğru gidildikçe çizgileri tamamlayan genel yapısı üzerine şekillenecek. BMW tasarımcıları marşpiyel konusunda da yine modele özgü ufak dokunuşlarla tasarım oyunlarını yapmayı da es geçmemiş. Aracın kokpitinde ise genel düzenin dışında yeni bir parçanın olmamasına kesin gözüyle bakılıyor. Son olarak motor seçeneklerine geldiğimizde, masada görünen beklentilerin daha önce tanıtılan versiyonlar üzerinden maddelere eklendiğini görebiliyoruz. 3.0 litrelik altı silindir ve 4,4 litrelik sekiz silindirli motorların Grand Coupe için öne çıkartıldığını söyleyebiliriz. Bu da giriş seviyesinde 316 beygir, bir üst pakette ise yaklaşık 520 beygirlik güçlerin telaffuz edilmesi demek. Grand Coupe ailesine sonradan eklenecek M versiyonunun ise 617 beygir güce sahip olması da yine bizleri şaşırtmayacak niteliklerden olacak. Önümüzdeki günlerde daha net parçaları üzerinden konuşacağımız modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

2020 BMW M8 ailesi