reklamı kapat

POPÜLER

bmw 850

Dört gözle beklenen BMW M850i xDrive Coupe’nin ilk detayları açıklandı

Yeni BMW 8 Serisi Coupe, yıllardır şirketin en heyacan verici otomobili olacak şekilde dört gözle bekleniyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl 8 Serisi’nin konsept versiyonu karşımıza çıkmıştı.

Advertisement

Otomobilin üretim versiyonun bu yıl tanıtılması bekleniyor. Merakla beklenen 8 Serisi ile ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren BMW, otomobilin geliştirme sürecinin son aşamalarında olduğunu belirtiyor. M850i xDrive olarak adlandırılacağı açıklanan otomobilin yeniden geliştirilen V8 motorla gelmesi bekleniyor. 4.4 litre hacimli V8 motoru sayesinde 530 beygir güç ve 750 Nm tork üreteceği ifade ediliyor. 8 ileri Steptronic spor şanzımanla geleceği belirtilen otomobilde xDrive teknolojisi sayesinde dört çeker sistemin yer alacağı söyleniyor. BMW xDrive ile hava ve sürüş koşulları değişse bile eşsiz sürüş keyfi aynı kalıyor. Akıllı dört çeker sistemi saniyeler içinde yeni koşullara uyum sağlıyor ve sürüş gücünü ihtiyaç duyulan yere dağıtıyor. Bunun sonucunda, optimum çekiş ve denge elde ediliyor.

Otomobilde aynı zamanda süspansiyon sistemi Active Roll Stabilization’ın ve elektronik olarak kontrol edilebilen amartisör sisteminin de olacağı belirtiliyor.

Yeni BMW 8 Serisi ne zaman satışa sunulacak?

BMW’nin belirttiğine göre yeni BMW 8 Serisi Coupe bu yılın sonunda satışa sunulacak. BMW 8 Serisi Coupe ile birlikte dört kapılı Gran Coupe modelinin de piyasaya sunulacağını belirtelim.