reklamı kapat

POPÜLER

BMW-8-Serisi-First-Edition-front
BMW-8-Serisi-First-Edition-back
BMW-8-Serisi-First-Edition-interior
BMW-8-Serisi-First-Edition-interior-2

Sınırlı sayıda üretildi; BMW 8 Serisi First Edition ve fark yaratan özellikleri

Alman otomobil üreticisinin 8 serisi için geliştirdiği özel donanımından sadece 400 adet üretilcek. İşte karşınızda BMW 8 Serisi First Edition.

İlk olarak 1986 yılında üretilen BMW 8 Serisi, üretimini 1999 yılına kadar sürdürmüştü. İlk jenerasyonu ile otomobil severlerin gönlünde taht kuran modelin üretiminin durmasının ardından kullanıcılar tarafında uzun bir bekleyiş başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda ikinci jenerasyonunun tanıtımını yapan BMW, bu kez özel bir donanım ile karşımızda. M850i xDrive Coupe’yi temel alan First Edition, özel rengi ile diğer araçlardan kolayca ayırılabiliyor. Frozen Barcelona Blue adı verilen bu rengi, BMW’nin gelecekte daha sık kullanılması bekleniyor. Dış tasarımda dikkat çeken diğer bir donanım ise 20 inç M jantlar. Orjinaline göre siyaha boyanmış ön böbrekler ve egzoz çıkışları sportifliğe büyük katkı sağlamış. Ayrıca opsiyon olarak karbon bir tavan da seçilebileceğini hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW-8-Serisi-First-Edition-interior
BMW-8-Serisi-First-Edition-interior-2

Kaputun altında bir değişiklik yok

BMW 8 Serisi First Edition, iç mekanda da oldukça şık. Modelde 8 serisinde bir ilk olarak Merino deri döşeme kullanılmış. Alkantara tavan döşemesi ile birlikte M direksiyonun renk uyumu ise üst düzey bir tasarım dili oluşturmuş. Aydınlatmalı vites kolu ile stop/start düğmesi gibi detaylara işlenen cam uygulaması kalite detayını zirveye çıkarmış. Alt yapı olarak ise bir değişik yok. Model, M850i xDrive olarak karşımıza çıkıyor. Twin-turbo beslemeye sahip 4,4 litre V8 makine kullanan BMW, 530 PS güç ve 750 Nm torku teknik tabloya işliyor. Bu motorla birlikte 8 Serisi’nin 0’dan 100’e 3,7 saniye gibi oldukça başarılı bir sürede erişebildiğini görüyoruz.

İlginizi çekebilir

2019 BMW M850i Convertible