reklamı kapat

POPÜLER

bmw-and-mercedes

Ses getirecek iddia; BMW ve Mercedes-Benz ortak mı olacak?

Rekabet koşullarının iyiden iyiye kızıştığı yıllarda, iki premium otomobil üreticisi BMW ve Mercedes-Benz, ortak modeller için birlikte çalışabilir mi?

Tahmin edebileceği üzere her iki marka da birbirlerini en yakın rakipleri olarak görüyor. Ancak, yeterince para söz konusu olduğunda bu rekabet bir ortaklığa dönüşebilir mi? Otomobil dünyası şu günlerde bu iddiayı konuşuyor. Bildiğimiz şey iki şirketin tek bir çatı altında birleşmeyeceği. Yapmayı hedefledikleri şey ise küçük arabaları için ortak bir altyapı platformu geliştirmek. Alman basınında çıkan haberlere göre, A Serisi ve 1 Serisi için iki şirket de maliyet düşürme planları yapıyor. Bu haberlerin doğruluğu ve kaynağı henüz bilinmese de fikir oldukça ilginç. Geliştirme maliyetlerinin düşmesi her iki marka adına da karlı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı haber bu tarz bir birleşmenin iki taraf için ne kadar zor olacağından da bahsediyor. Markalar kendi hükümlerini diğer markaya kabul ettirmeye çalışacaktır. Ayrıca Avrupa’da bulunan bazı rekabet yasalarının da göz önüne alınması gerekiyor. Haberin doğruluğunu bekleyip hep beraber göreceğiz. Nitekim doğruysa, BMW ve Mercedes-Benz milyonlarca dolar tasarruf sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir

BMW ve Audi’ye savaş hazırlığı; Infiniti Project Black S Concept