reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Renault Twingo

Küçük afacan şimdi daha da eğlenceli: Yeni Renault Twingo [Video]

Renault, büyük bir hayran kitlesine sahip küçük şehir otomobili Twingo’yu yeniledi. O artık artan kalitesi ve yenilenen görünümü ile eskisinden bile daha tatlı!

1992 yılında üretimine başlanan Twingo, Türkiye’de 3 Eylül 1996 tarihinde satılmaya başlandı. Özellikle Türkiye’de ikonikleşen tasarımı ile hayranları olan modelin üretimi 2000 yılında durdu. Bundan sonra çeşitli yeni versiyonları üretilse de ilk model kadar ilgi çekemedi. Yeni Twingo, bu algıyı kırmaya gelmiş gibi duruyor. Baştan aşağı yenilen tasarımı Renault kimliğini yansıtıyor. Pürüzsüzleşen dış yüzeyi aracın daha büyük görünmesine yardımcı oluyor. Yüksekliğin 10 mm düşmesi ile rüzgar sürtünmesi de azaltılmış. Canlı renkleri ve yeni tasarım 16 inç jantları da oldukça şık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

twingo-inside
twingo-inside-21

Aracın içine geldiğimizde ise bizi dokunmatik bir ekran karşılıyor. Bu ekranda Apple CarPlay ve Android Auto da mevcut. Çift USB portu, AUX girişleri, su şişelerinizin rahatlıkla sığabileceği saklama alanları ve beyaz dikişli tasarım dokunuşları göze çarpan diğer detaylar arasında.

Twingo-back
Twingo-doors
twingo-rear
Renault-Twingo
Twingo-black
twingo-red
twingo-white

Motor seçenekleri

Kaputun altında bizleri 3 silindirli benzinli motorlar karşılıyor. Atmosferik olan 1.0 litre motor, 75 beygir güç üretiyor. Diğer bir seçenek ise 0.9 litrelik turbo versiyon. Turbo motor 95 beygir ve 135 Nm tork üretmeyi başarıyor. Her iki motor da 5-ileri manuel şanzıman ile satışa sunuluyor. İleride çift kavramalı bir otomatik şanzımanın da opsiyonlara ekleneceği konuşuluyor. 914 kilodan başlayan ağırlığı ile motor seçenekleri gayet yeterli görünüyor. Twingo GT hakkında ise bir bilgi paylaşılmadı. Kim bilir, belki de sonu gelmiştir?

İlginizi çekebilir

Renault Clio RS performans kiti