reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Instagram Hikayeler desteği

Netflix’ten kullanıcıları sevindirecek Instagram özelliği [Video]

Netflix, kullanıcıların seveceği yepyeni bir özellik getiriyor. Platform, izlediğiniz diziyi Instagram Hikayeler özelliğine taşımayı mümkün kılıyor.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, Instagram Hikayeler desteğini bünyesine dahil ediyor. Sık sık rastlayabileceğiniz üzere kullanıcılar Netflix üzerinden izledikleri dizi veya filmleri genellikle ya içeriği izlerken ekranı çekerek ya da internetten poster ya da görsellerini indirerek Instagram’ın hikayeler kısmında paylaşıyordu. Servis bu “ihtiyacı” görmüş olacak ki getirdiği son güncellemeyle beraber işleri kolaylaştırıyor. İlk olarak iOS kullanıcılarının aldığı güncellemede artık izlediğiniz ya da izleyeceğiniz dizilerin profiline girdikten sonra “Paylaş” seçeneğine tıklayarak içeriği Instagram’a taşımak mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hikayelere özel düzenlemeler

Paylaşma tuşuna bastıktan sonra platform Instagram’ın hikaye kısmına uygun olacak şekilde içeriğin önceden belirlenmiş posterini ekrana getiriyor. Bu noktadan sonra hikayeler kısmında yer alan tüm özellikleri kullanmak mümkün. İçeriği yorumlayabilir ya da bir anket açarak takipçilerinize o içeriği beğenip beğenmediklerini sorabilirsiniz. Özellik Türkiye’deki kullanıcılara da dağıtılmış durumda. Güncelleme yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Android kullanıcıları için ne zaman dağıtılmaya başlanacağı ise henüz açıklanmadı. Özelliğin nasıl çalıştığını gösteren videoya haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney’in yeni çevrim içi servisi bu yılki çıkışı için gün sayarken Netflix’in diğer platformlarla, özellikle Instagram gibi popüler bir platformla arasında bir köprü kurması ise kendi içeriklerinden sürekli bahsettirmek adına en doğru hamlelerden biri olabilir. 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan Instagram’ın hikayeler özelliği aylık 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşabiliyor.