reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Yeni güncellemeyle sessiz sedasız kaldırılan popüler Instagram özelliği

Instagram, kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyen yeni bir değişiklik gerçekleştirdi. Platformun sessiz sedasız kaldırdığı Hikayeler özelliği bazı verileri kısıtlıyor.

Aylık 400 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram Hikayeler, platformun en popüler özelliklerinden biri. Paylaştığınız fotoğrafları 24 saat boyunca takipçilere gösteren daha sonra da arşivleyen bu özellik kendi içinde pek çok alt özellik sunuyor. Anketlerden soru cevaplamaya, geri sayımdan GIF paylaşımına kadar hayli gelişmiş olan ve gelişmeye de devam eden bu özellikle aynı zamanda hikayelerinize kimlerin baktığını görebiliyorsunuz. Hikayenin görüntülenme sayısı ve görüntüleyenlerin listesini sunan platform bu alanda bir değişikliğe gidiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

24 saat sonra yok olan liste

Geçmişte hikayelerinize bakan kullanıcıları hikaye arşivlense dahi liste halinde görmek mümkün oluyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde platform tarafından yapılan yeni bir güncelleme ile beraber artık 24 saat sonra gönderi arşivlendiğinde liste de siliniyor. Kullanıcılardan tepki çeken bu düzenleme sonrası, arşivlenmiş hikayeler sadece görüntüleme sayısı barındırmaya başladı. Aynı düzenleme profile sabitlenmiş hikayeler için de geçerli ne yazık ki. Burada da hikaye listesini görüntülemek mümkün olmuyor; sadece görüntüleme sayısı belirtiliyor.

Kullanıcıların sık sık kontrol ettiği bu listenin 24 saat sonunda silinmesi ise hoşnutsuzluk yaratmış durumda. Kullanıcılar listenin geri gelmesini talep ederken, platformun bu talebi yerine getirip getirmeyeceği de bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Netflix akıllı indirme özelliği