reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Chevrolet Silverado

Çılgınlıkta sınır yok; bire bir boyutlu LEGO Chevrolet Silverado! [Video]

Amerika Birleşik Devletleri’nde LEGO tutukunlarını şaşırtan bir olay yaşandı. Bir grup çılgın uzun süren çalışmaların ardından sıfırdan ürettikleri projeleri ile büyük beğeni topladı.

Günümüzde LEGO’nun hala popüler olması çok güzel değil mi? İyiden iyiye dijitalleşen dünyamızda LEGO gibi sanal olmayan oyuncakların hala kitlesi tarafından değerlendirilmesi üreticileri çok mutlu ediyor olmalı. İşte bu kitlenin sıkı üyelerinden bir grup baştan aşağı bir LEGO otomobili yapmak istemiş. Çoğunluğu Oxford öğrencilerinin oluşturduğu bu grup sıfırdan bir Chevrolet Silverado yapmış. Bire bire gerçek boyutlarında olan aracın yeniden yapılmasında bilgisayar programlarından da büyük oranda yardım alınmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapımı haftalar sürdü

Biraz daha detaya inmek gerekirse yapılan araç 2019 model bir Silverado 1500 LT Trail Boss. 18 LEGO uzmanı tarafından 2000 saatten fazla bir sürede tamamlanan Silverado’un her parçası tek tek yerleştirilmiş. Farları dahi çalışan aracın yapımı için toplamda 334 bin 544 parça kullanılmış. Yapımı sonrasında yaklaşık 1700 kilo olarak tartılan araç, orjinal Silverado’dan 900 kilo daha hafif.

Lego-Truck-back
Lego-Truck

Yapılan araç Chevy ve Warner Bros ortaklığı ile LEGO’nun 2. filmini kutlamak amacı ile üretilmiş. Eğer yolunuz Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’na düşerse bu canavarı 27 Ocak tarihine kadar görebilirsiniz.