reklamı kapat

POPÜLER

LEGO’dan bu güne kadar tanılan en heyecan verici uzay seti: NASA Apollo Saturn V

İlk olarak 1978 yılında uzay serisini yayınlayan LEGO, uzay “oyuncaklarına” hiç de uzak olan bir marka değil. İlk günden bu yana LEGO tutkunları gerçek veya kurgusal yüzlerce farklı uzay gemisi inşa etti. Ancak LEGO, bugüne kadar tanıtılanların içinde belki de en heyacan verici olanı NASA Apollo Saturn V modelini gün yüzüne çıkardı.

LEGO NASA Apollo Saturn V seti her yönüyle eşsiz ve kusursuz. Set sadece bir roketten oluşmuyor; tüm bir Apollo görevi sete dahil edilmiş. Saturn V, üç ayrı bölüme ayrılabiliyor. Setin içinde komuta kapsülünün okyanusa indiği modül dahi var. Bu eşsiz set 1969 parçadan oluşuyor. Evet, doğru tahmin ettiniz 1969 aynı zamanda Apollo 11’in Ay’a ilk indiği yıl. Setin bir başka özelliği de bugüne kadar satışa sunulan LEGO’lar arasında en uzunu olması. 1 metre uzunluğunda olan roket bölümü orijinal Saturn V roketinin de 1:110 ölçülerine sahip. Seti değerli kılan bir başka detay da; bağımsız tasarımcıların projelerinin yer aldığı Ideas programından çıkıyor olması.


1 Haziran’da satışa sunulması beklenen setin Avrupa satış fiyatı 119 euro. Türkiye’ye geliş tarihi ve fiyatı hakkında ise henüz bilgi bulunmuyor.