reklamı kapat

POPÜLER

LEGO ile Uluslararası Uzay İstasyonu

LEGO ile Uluslararası Uzay İstasyonu evinize geliyor [Video]

Alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), yeni LEGO setiyle evinize giriyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu ya da kısa adıyla ISS, biliyorsunuz ülke bazında destekleniyor ve araştırmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Alçak dünya yörüngesinde sürekli olarak dönem ve yüksek zooma sahip fotoğraf makineleriyle dahi uygun şartlarda buradan görüntülenebilen istasyon, bugün LEGO imzalı yeni set ile gündemde bulunuyor. Kısa süre önce duyurulan bu set, 1 Şubat tarihinde satışa çıkıyor. Toplam 864 parçadan oluşan ISS seti, istasyonu olabilecek en iyi şekilde modelliyor ve bir uzay aracıyla dahi geliyor. Direkt olarak NASA‘dan destek alınarak hazırlanan set, açıklandığı kadarıyla LEGO’nun Ideas programından çıkma. Bu arada LEGO ile NASA’nın ilk defa bir ortak çalışma yapmadığını da belirtelim. Daha önce ikili Saturn V roketin 170 dolarlık bir versiyonunu oluşturmuş ve başka araçlar da satışa sunmuştu.

LEGO ile Uluslararası Uzay İstasyonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uluslararası Uzay İstasyonu için hazırlanan LEGO setinin fiyatı da açıklandı

Yukarıda da dediğimiz gibi 1 Şubat tarihinde çıkacak set, 70 dolar fiyat etiketine sahip. Bu setten önce en çok dikkat çeken Manchester United taraftarları için hazırlanan ünlü Old Trafford stadyumu olmuştu. 110’uncu yıldönümünü kutlayacak olan stadyum için hazırlanan bu model tam 3.898 parçadan oluşuyor ve gerçekten inanılmaz güzel görünüyor. Bu setin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Video