reklamı kapat

POPÜLER

Thanos

Marvel’ın fark edilmeyen Thanos oyuncu değişikliği

Avengers Infinity War ve Avengers Endgame filmlerinin kötüsü olarak izlediğimiz Thanos karakterini canlandıran oyuncu bizler farkına varmadan değiştirildi. Peki bu büyük değişim ne zaman yaşandı?

Hatırlarsanız Thanos’u ilk gördüğümüz an The Avengers filminin bonus sahnesiydi. Uzaktan Loki’ye destek vererek dünyadaki sonsuzluk taşlarını ele geçirmek isteyen Thanos’a kötü haber verilmişti. Bu sahnede Thanos mağlubiyeti öğrenmesine rağmen ekrana bakıp gülümsemekle yetinmişti. Bu dönemde Marvel stüdyoları daha Thanos’a hayat verecek oyuncuyu seçmemişti. Joss Whedon Thanos’un olaylardaki etkisini bonus sahne ile göstermek isteyince ufak bir sorun ortaya çıktı. Marvel stüdyoları bu ufak sahne için Damion Poitier ile anlaştı ve çekimler tamamlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thanos oyuncu değişikliği ne zaman yaşandı?

Onu gerçek bir karakter gibi gördüğümüz ilk film ise Guardians of the Galaxy oldu. Josh Brolin karakteri işte bu noktadan sonra devraldı. Fakat dikkatli Marvel seyircileri Thanos’un The Avengers finalinden farklı göründüğünü hemen fark etti. İzleyicilerin büyük bir kısmı ise bir değişiklik olduğunun bile farkına varmadı. Bunun en önemli sebebi öncekinin ufak bir bonus sahne olması ve devamlılık açısından büyük bir problem oluşmasıydı. Josh Brolin, ilk Guardians of the Galaxy filminde karakteri devralıp Avengers Endgame’e kadar getirdi. Buna rağmen Marvel aslında kimselere fark ettirmeden Thanos cephesinde büyük bir oyuncu değişikliğine imza atmış oldu.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı