reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12

200Hz çerçevesiz ekranlı ve dört kameralı iPhone 12 konsepti [Video]

iPhone 11 ailesinin tanıtılmasının ardından gözler iPhone 12 ailesine çevrilmiş durumda. Tanıtılmasına daha uzun bir süre olsa da iPhone 12 ile ilgili konsept çalışmaları görmeye başladık.

Tech Mech isimli teknoloji kanalı iPhone 12’ye ait olduğu söylenen bir çalışma paylaştı. Paylaşılan özelliklerden bazılarının telefonda olmasını beklemesek de özellikler gerçekten de heyecan verici. Önümüzdeki ay tanıtılacak Galaxy S20‘de Samsung’un 120 Hz‘lik ekrana yer vermesi bekleniyor. Apple’ın da benzer bir özelliği yeni modelinde yer vereceği konuşuluyor. Paylaşılan videoda ise telefonda 200 Hz‘lik bir ekran yer alıyor. Biz açıkcası 200 Hz’lik bir ekranın yer yeni iPhone modellerinde yer almasını beklemiyoruz. Dedikodular yeni modelde daha ince TrueDepth kamera sisteminin kullanılacağını belirtse de videoda tamamen çerçevesiz bir ekran karşımıza çıkıyor. Videoda ön kamera sisteminin ve sensörlerin ekranın üzerinde konumlandırıldığı görülüyor. Dörtlü kamera sistemi ise telefonun arkasında karşımıza çıkıyor. iPhone 12’de yer alan kamera sayesinde 5 kat optik yakınlaştırma yapabileceği dile getiriliyor.

Orta kısma yerleştirilen kameraların selefinden çok daha başarılı performans sergileyeceğini söylemek mümkün. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı olan yeni modelde Dolby Atmos ve Dolby Digital Plus destekli stereo hoparlörler yer alıyor. Çift SIM kart desteği de sunan telefonun 6,7 inçlik ekranı 2.800 x 1.380 piksel çözünürlük sunuyor. Android’li telefonlarda gördüğümüz gibi iPhone 12’nin de diğer mobil cihazları kablosuz olarak şarj edebileceği ifade ediliyor. 4 GB RAM’li modelinde 256 GB dahili hafıza, 6 GB RAM’li modelinde ise 512 GB dahili hafıza bulunuyor. Telefonun 1 saatte tamamen şarj edilebileceği de söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12  için beklenen satış fiyatı

Paylaşılan konsept çalışmasında telefonun satış fiyatının 1.249 dolar olacağı belirtiliyor. Büyük bir ihtimalle bu fiyatın 6,7 inçlik Pro modeli için geçerli olması bekleniyor. Eylül ayında yurt dışında satışa sunulmasını beklediğimiz iPhone 12 ailesiyle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlgili video

Dört kameralı iPhone 12 konsepti
https://www.youtube.com/watch?v=DfW6PbZl5PU