reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy-S20

Tanıtımına az bir süre kala Galaxy S20 ailesiyle ilgili dikkat çekici gelişme

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S20 için geri sayım başladı. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen telefonla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Gelen son bilgilere göre tüm Galaxy S20 modelleri RAM performansıyla sınırları zorlayacak. Galaxy Note 10+’ta olduğu gibi S20 ailesindeki tüm modellerin 12 GB RAM’e destek vereceği konuşuluyor. Yeni RAM’in Galaxy S10 serisinde kullanılan LPDDR4x’ten yaklaşık 1,3 kat daha hızlı ve yüzde 30 daha verimli olduğu konuşuluyor. 12 GB LPDDR5 RAM sayesinde tüm modellerin sekmeler arasındaki geçişlerde çok iyi performans sergileyeceğini şimdiden söylemek mümkün. Referans noktası olarak, yeni yongalar sadece bir saniyede 44 GB veri aktarabiliyor.  Eski yongaların saniyede 34 GB veri aktarımı gerçekleştirdiğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S20 ailesinin en güçlü üyesi

Yeni Galaxy ailesinin en üst modelinin Ultra olacağı iddia ediliyor. Telefonun arkasında beşli kurulum yer alıyor. Bu kurulumun merkezinde de ISOCELL Bright HM1 isimli bu modele özel olarak 108 megapiksel sensör karşımıza çıkıyor. Ancak beşli kurulumda en çok kare formuyla fark yaratan periskop kamerası dikkat çekiyor. Bunun Ultra modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği belirtiliyor. Buna ek olarak modelin arkasında 3D ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor. Saniyede 30 kare 8K video kaydı da gerçekleştireceği iddia edilen telefonda beklenen pil kapasitesi ise 5.000 mAh. Yeni Galaxy ailesiyle ilgili tüm detaylar 11 Şubat’ta gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak. Yeni Galaxy üyeleriyle ilgili detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir ekranlı dizüstü

İLGİLİ HABERLER