reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai pickup

Hyundai pickup için önemli iddia; Genesis GV80 merkezde

Bu yıl içerisinde daha somut detayları üzerinden asfalta çıkmasını beklediğimiz Hyundai pickup modelinin dizel motoru ailenin premium üyesinden gelebilir.

Prototip versiyonu halihazırda yollarda gezen Hyundai pickup projesinin geliştirme aşamalarında ciddi ilerleme kaydedildiğini biliyoruz. Kış testlerinde de performans dinamikleri test edilen modelin, Santa Cruz konsepti üzerinden hayata geçirilmesi de süreci iyice heyecan verici kıldı. Kademeli olarak gündem gelen gelişmeler silsilesindeki son ayak ise geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Genesis GV80‘e işaret ediyor. Markasının ilk SUV modeli olarak asfalta inen GV80’de kullanılan dizel motorun, Santa Cruz ürün gamında da düşünüldüğü gelen detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai pickup için dile getirilen dizel motordan detaylar

Departman başkanlarından Albert Biermann tarafından ilk kez dile getirilen süreçteki bahsi geçen motor altı silindirli yapısıyla öne çıkıyor. 3.0 litrelik sıralı silindir mimarisine sahip olan bu makine GV80 üzerinden teknik detaylarını inceleyebileceğimiz noktada. Güç bazında 274 beygirlik bir tavan rakam sunan motorun tork kısmında ise 590 Nm civarında gezindiğini görüyoruz. Genesis, bu motorun şanzıman kombinasyonunu ise 8 ileri değerli otomatik ünite üzerinden gerçekleştiriyor. Oldukça geniş çaplı kullanıma uygun olmasından ötürü grubun diğer modeller için de önemli potansiyel barındıran motorun, Avrupa pazarının güncel emisyon standartlarını karşıladığı da biliniyor. Bu da aslında o KIA’nın önümüzdeki süreçte benzer gelişmelerle gündeme gelmesi demek. Bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Tucson N Line