reklamı kapat

POPÜLER

2020 Genesis GV80

Detaylarıyla hayran bırakıyor; markasının ilk SUV modeli 2020 Genesis GV80 tanıtıldı

Koreli üreticinin tarihine geçen 2020 Genesis GV80, beraberinde getirdiği zarif tasarım detayları ve teknolojik desteklerle fark yaratacak.

2020 Genesis GV80, küresel pazarın yükselen tek sınıfı olan SUV dünyasında markasının ilk modeli olarak karşımıza çıkmak için hazır. Kısa süre önce paylaşılan ipucu detayları üzerinden gündemimize almaya başladığımız model, Genesis’in yine fark yaratan dinamikleriyle oldukça etkileyici nitelikleri beraberinde getiriyor. Premium sınıfta ciddi rakipler karşısına çıkacak olan modelini farklı kılmak adına işe özgün tasarım silahını kullanarak başlayan Koreli üretici bunu ilginç teknolojik desteklerle destekliyor. Özellikle kokpitte sunulan “aktif gürültü önleme sistemi” bu teknolojiler arasında en dikkat çekenlerden. Tanıtımı Kore’de gerçekleştirilen GV80’in kademeli olarak Amerika pazarına da sunulması bekleniyor.

2020 Genesis GV80 teknik özellikleri

Yapılan tanıtımla birlikte modelde kullanılacak olan motor seçeneklerini de detaylı performans rakamlarıyla öğrenmiş olduk. Buna göre bizleri ilk olarak 3.0 litrelik turbo dizel V6 makine karşılıyor. 274 beygir güç ve 580 Nm tork üreten bu motor 8 ileri otomatik şanzımanla kombin ediliyor. Benzin ayağında ise iki seçenek var. Bu başlık altındaki giriş seviyesini 2,5 litrelik dört silindirliden yapan Genesis, performans verilerini ise 300 beygir güç ve 422 Nm tork şeklinde paylaştı. Bir üst seviyede ise hacim olarak ailenin en büyüğü olan 3,5 litre turbo V6 var. 375 beygir güç üreten bu ünitenin tork olarak sunduğu değer ise 530 Nm olarak tabloya yansıyor. Standart olarak arkadan itişli olan GV80’in dört tekerlekten çekişli olarak da alınabileceğini de belirtmeden geçmeyelim.

2020 Genesis GV80

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dış tasarımdaki farklı yapıyı kokpitte konsepte sadık kalarak tamamlayan Genesis tasarımcıları hemen herkes gibi bizim de takdirimizi kazandı. Özel olarak tasarlanmış dijital sürücü ekranının yanında konsolun merkezinde yatay olarak konumlandırılan 14,5 inçlik multimedya ekran iç dünyanın zarifliğini destekliyor. Standart olarak 10 hava yastığıyla gelen GV80’in kabin konforu konusunda aynıca çalışıldığını söyleyebiliriz. Yolu 0,002 saniyede bir analiz edebilen sensörler, olası bozuk yolların sesini absorbe etmek için içeriye ek bir ses dalgası gönderiyor. Akıllı sürüş kontrolü, çarpışma önleme destekleri, geri bölge asistanları, park asistanı, adaptif süspansiyon sistemi ve sürücü yorgunluk uyarısı gibi donanımlar da yine konfor ve güvenliğin temelini oluşturuyor.