reklamı kapat

POPÜLER

Genesis GV80

Genesis GV80 ile dünyada ilk olarak tanıtılan otomobilde aktif gürültü engelleme sistemi nasıl çalışıyor?

Sıra dışı tasarım dinamikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Genesis GV80, aktif gürültü önleme özelliğiyle fark yaratma peşinde.

Geride bıraktığımız ocak ayının ortalarında tanıtılan Genesis GV80, karşısında artık kemik bir kitle kazanmış rakipleri görecek. Audi Q7, BMW X5 ve Mercedes-Benz GLE gibi kelimenin tam anlamıyla bir Alman ittifakını karşısında gören model, karakteristik tasarım noktalarının yanında farklı özellikleriyle de kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışacak. Genesis’in geçtiğimiz yıllarda gerek iç gerekse dış tasarım noktasında elde ettiği başarıların oluşturduğu beklentiyi destekleyen en ilgi çekici desteklerden birisi ise kabin içerisindeki aktif gürültü engelleme sistemi. Daha çok kulaklıklarda duyduğumuz bu teknolojiyi, yolcuların konforu için ilk kez seri üretim bir otomobile entegre eden üretici olarak kayıtlara geçen Genesis, özelliğin teknik detaylarını da paylaşmaya devam ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis GV80 içerisinde konfor felsefesi en büyük silah

Hyundai grubu altında macerasına devam eden Genesis’in kendi içerisinde yol sesi aktif kontrolü olarak isimlendirdiği sistem, aslında oldukça geniş kapsamlı parçaların ortak çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Bunun için şasi ve süspansiyonlara sensörler ekleyen marka mühendisleri, yolu anlık olarak analiz ederek işe başlıyor. Aktif süspansiyon teknolojisiyle paralellik gösteren bu sistem üzerindenli bilgiler bilgisayara iletilmesiyle birlikte kabin içerisine yol gürültüsünü azaltma amacıyla ses dalgaları gönderiliyor. Yapılan testlere göre sistemin, istenmeyen yol sesini yüzde 50‘ye kadar absorbe edebiliyor olması da işin sadece bir pazarlama taktiği olmadığının kanıtı. Zengin donanımlarının yanında farklı dinamiklere sahip geniş kapsamlı motor seçenekleriyle pazara sunulacak olan GV80’in kullanıcı cephesinde ne denli kabul göreceğiyse merak konusu.

İlgili video

GV80 tanıtımı