reklamı kapat

POPÜLER

Genesis G80

Fıkra değil gerçek; 0 km Genesis G80 teslimatından 5 dakika sonra kaza yaptı

Güney Kore’de yaşanan olayda Genesis G80 için gerçekleştirilen teslimatın ardından yaşanan kaza, aracı kullanılamaz hale getirmiş durumda.

Geçtiğimiz mart ayında resmi tanıtımı gerçekleştirilen Genesis G80, premium sınıftaki BMW ve Mercedes gibi rakipleri karşısında hiç olmadığı kadar iddialı hale geldi. LOG okuyucuları tarafından da büyük beğeniyle karşılanan modelin Güney Kore merkezli satışları kısa süre önce başladı. Aracı beğenip satın alanlar da yavaş yavaş teslimatlarını almaya başlıyor. Bugün karşımıza çıkan haber ise, her otomobil meraklısının içini acıtacak bir olayın merkezinde yer alıyor. Güney Kore’de yapılan bir teslimatın ardında 0 kilometre G80’i kullanılamaz hale getiren bir kaza yaşandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis G80 kazasının kısa süre içerisinde aydınlatılması bekleniyor

Olayla ilgili ayrıntılar şimdilik oldukça sınırlı ancak lüks sedanın bir müşteriye veya büyük olasılıkla bir bayiye teslim edildikten sonra kazaya karıştığı iddia ediliyor. Basına yansıyan görüntüler, özellikle sol tarafta ciddi bir onarıma ihtiyaç duyulacağını ortaya koyuyor. Çamurluk ve kaput gibi panellerin büyük bir kısmının tamamen parçalandığı da net şekilde görülüyor. Hasara neyin sebep olduğunu henüz söylemek mümkün değil. G80 ile ilgili merak ettiğiniz rakamsal verilere buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Genesis GV80