reklamı kapat

POPÜLER

Genesis GV60

Genesis GV60; premium dönüşümün ilk özgün modeli tanıtıldı

Hyundai grubunun elektrik dönüşümünü premium segmentte temsil edecek Genesis GV60, kendine has özellikleriyle dikkat çekiyor.

Tüm kollarıyla birlikte elektrik dönüşümünde vites artıran Hyundai grubunda, ailenin premium üyesi Genesis de 2021 yılı itibarıyla sürece dahil oldu. Bu kapsamda ilk modelini G80 ailesi üzerinden bir versiyon olarak tanıtan marka, artık ilk özgün elektriklisiyle karşımızda. Saatler önce gerçekleştirilen tanıtımıyla örtülerinden kurtulan Genesis GV60, kompakt Crossover segmentinde konumlanan premium bir araç olacak. Ailenin diğer üyelerinde olmayan bazı donanımları taşımasıyla dikkat çekecen otomobilin teknik özellikleriyle şimdilik açıklanmayan detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis GV60 için ilk detaylar

Hyundai grubunda Ioniq 5 ve EV6 gibi ses getiren isimlerde gördüğümüz E-GMP altyapısı, GV60’ın da temelini oluşturuyor. Tasarım bazında markanın kendine has çizgilerini barındıran modelde kapalı dahi olsa bir ızgara formunun bulunmaması bu kapsamda dikkatimizi çekenler arasında. İki parçalı ışıklandırma tasarımının önde ve arkada kullanıldığı GV60’ın aynaları tamamen kamera sistemi üzerinden gelenekselden ayrılacak. Aracın kokpitinde de ailenin diğerlerinden ayrılan bazı parçalar dikkat çekiyor. Sağ ve solda dışarıdaki ayna sisteminin getirisi olarak birer ekranla gelen GV60’ın orta konsolu ve dijital ekranı da kendine has olacak. Orta konsolda kristal formda gelen bölüm araç kapalıyken bir dekor nesnesine bürünüyor. Aracın çalışmasıyla birlikte aktif olarak değişim geçiren bu paneli bir vites seçici olarak görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GV60’ın teknik özellikleri açıklanmasa da üzerinde yükseldiği altyapının ilk örnekleri üzerinden bazı beklentiler çizmek mümkün. Bu altyapıda doğan Hyundai Ioniq 5’te 77,4 kWh kapasiteli bir batarya paketinin konumlandırabildiğini biliyoruz. Bu batarya sayesinde 500 kilometreye yaklaşan menzil değerleri konuşulurken, çift elektrik motorlu kombinasyonda 301 beygir güç ve 605 Nm tork değerlerinin varlığı da söz konusu. Amerika’da önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan Genesis GV60 ile ilgili eksik parçaları kısa süre içerisinde öğreneceğiz.

İlgili video

Hyundai Ioniq 5