reklamı kapat

POPÜLER

Honda U-BE elektrikli motosiklet

Çok uygun fiyatlı en yeni elektrikli motosiklet: Honda U-BE

Elektrikli ulaşım pazarında da ses getiren dev isimlerden Honda, bu sefer fiyatıyla çok dikkat çeken yeni elektrikli motosiklet Honda U-BE ile karşımızda.

Honda U-BE, en baştan belirtmek gerekirse sadece 475 dolarlık bir elektrikli motosiklet modeli. Bu açıdan karşımızda çok güçlü, özel ya da gelişmiş bir seçenek bulunmuyor.

Modeli tek kişinin şehir içerisinde rahatlıkla yol alabilmesi için geliştiren firma, bunda başarılı olmuş gibi görünüyor. Teknik olarak baktığımız zaman U-BE, bünyesindeki 350W gücündeki elektrik motoru ile sadece 25 km/s hıza çıkabiliyor.

Bu hızın düşük olmasının arkasında yasal limitler yer alıyor. Aktarıldığı kadarıyla ürün Çin’de elektrikli bisiklet kapsamında bulunuyor ve bu açıdan ciddi vergi avantajı elde ediyor. 475 dolarlık fiyatın bu sayede mümkün olabildiği aktarılıyor.

Birçok akıllı telefon modelinden daha ucuz olmasıyla çok ses getiren elektrikli motosiklet Honda U-BE, birçok farklı pil paketiyle tercih edilebiliyor. Burada tam olarak 48V15Ah (720 Wh), 48V20Ah (960 Wh) ve 48V24Ah (1,152 Wh) pil paketleri sunuluyor.

Bunlar sırasıyla kullanıma da bağlı olarak 55 km, 70 km ve 80 km menzil getiriyor. Bu menzil değerleri şehir içi günlük kullanım için yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda U-BE elektrikli motosiklet umuyoruz ileride Türkiye gibi pazarlara da getirilir

Bu konuda maalesef şimdilik bir açıklama bulunmuyor ve modelin satışının ilk aşamada sadece Çin merkezli olacağı aktarılıyor. Farklı renklerde hazırlanan motosiklet, disk frenlere, modern aydınlatma sistemlerine ve güzel bir bilgi ekranına sahip.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S