reklamı kapat

POPÜLER

Honda

Honda cephesine otomobil ve motosiklet sınıfında tasarım ödülü

Artık bir gelenek haline gelen Red Dot tasarım ödüllerinde bu yıl iki alanı domine eden Honda, motosiklette süper spor ve otomobilde elektrikli modeliyle öne çıktı.

‘İyi tasarım ve yaratıcılık arayışı’ sloganı ile dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıların, ajansların ve şirketlerin endüstriye yön veren çalışmalarının ve projelerinin ödüllendirildiği Red Dot Tasarım Ödülleri, Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen törende sahiplerini buldu. Honda, elektrikli modeli “E” ile organizasyon kapsamında ‘Best of the Best’ (En İyinin de İyisi) seçilerek her kategorinin en iyisine verilen büyük ödülün sahibi oldu. Honda E ayrıca ‘Akıllı Ürün’ kategorisinde ‘Red Dot 2020’ ödülünü alırken Honda CBR1000RR-R Fireblade SP motosiklet modeli de yine ‘Akıllı Ürün’ kategorisinde yüksek tasarım kalitesi ile ‘Red Dot 2020‘ ödülüne layık görüldü. Red Dot Tasarım Ödülleri 2020 kapsamında 3 ayrı ödülün sahibi olan marka, ürün tasarımı, marka tasarımı ve iletişim tasarımı alanlarındaki mükemmel performansıyla dikkat çekti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda geçtiğimiz yıllarda da Red Dot’ta ipi göğüslemişti

Red Dot Tasarım Ödülleri kapsamında daha önce de birçok ödülün sahibi olan Honda, 2001 yılında S2000 modeli ile 2006 yılında ise Civic modeli ile ‘Best of the Best’ (En İyinin de İyisi) ödülüne layık görüldü. Japon üretici ayrıca 2008 yılında Avrupa Accord Tourer modeli ve 2009 yılında Insight modeli ile Red Dot ödüllerini aldı. 1954’ten bu yana her yıl çeşitli ülkelerden binlerce başvurunun yapıldığı Red Dot Tasarım Ödülleri’nde, alanında uzman 40’tan fazla üyeye sahip jüri tarafından belirlenerek ödül alan ürünler çağdaş tasarımın en büyük müzesi olan Red Dot Tasarım Müzesi’nde sergilenecek.

İlginizi çekebilir

Honda’nın elektrikli performans geleceği Sports EV