reklamı kapat

POPÜLER

Honda e

Merakla beklenen Honda e için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Elektrik dönüşümünün ilk ciddi hamlesi olan Honda e, bugün açıklanan Euro NCAP çarpışma testi sonuçlarında kendisine yer buldu.

Tanıtıldığı ilk günden itibaren markasını güncek ürün gamındaki dinamikleri daha önce görmediğimiz bir çerçeveye taşıyan Honda e, aynı zamanda elektrik alanıdaki dönüşümün ilk radikal temsilcisi konumunda. Konsept formatındaki büyük beğeni kazan neo-retro tasarım dili seri üretim formunda da korunmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken modeli bir süredir Avrupa yollarında görüyoruz. Dolaylı yollardan Türkiye’ye de getirilen elektrikli otomobil için potansiyel alıcıların dikkatini çekecek önemli bir detay daha açıklığa kavuştu. Euro NCAP tarafından duyurusu bugün gerçekleştirlen listede, Honda e de çarpışma testi sonuçlarıyla kendisine yer buldu. Aracın standart donanım ekipmanlarıyla 4 yıldıza layık görüldüğü başlıklarda ilk dikkat çeken nokta.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda e çarpışma testi sonuçları

“e” için açıklanan dört yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 76, çocuk korumasında yüzde 82, yaya korumasında yüzde 62 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 65 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Bu tabloda ortaya çıkan ortalama 4 yıldızlık sonucun ortaya çıkmasındaki temel parça ise elektronik desteklerin standart donanım seviyesinde 65 ve altında puanlarla değerlendirilmesi oldu. Araçla ilgili merak ettiğiniz teknik özelliklere ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR