reklamı kapat

POPÜLER

Euro NCAP çarpışma testi

Yeni Honda CR-V çarpışma testi sonucu belli oldu [İzle]

Yeni Honda CR-V modelinin Avrupa’nın bağımsız çarpışma test kurumu EuroNCAP tarafından yapılan güvenlik test sonucu açıklandı.

Honda’dan yapılan resmi açıklamaya göre sınıfının en güvenli ve aerodinamik aracı olan yeni Honda CR-V, benzersiz gövde yapısı ve kapsamlı güvenlik teknolojileri sayesinde EuroNCAP’ten 5 yıldız almayı başardı. CR-V’nin “Her Yönden Çarpışma Güvenliği” sağlayan tasarımı, Honda’nın yeni nesil özel ACE (Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği) gövde yapısını içeriyor. CR-V’de çarpışma enerjisini daha eşit bir şekilde dağıtmak için bağlanmış yapısal bir ağ yer alıyor. Çarpışma durumunda, yolcu hücresine aktarılan kuvvetlerin azaltılmasına yardımcı olan üstün ön, yan ve arka koruma değerleri bulunuyor. Yeni CR-V’deki pasif güvenlik özellikleri ise Honda Sensing aktif güvenlik ve sürücü destek teknolojileri paketi ile tamamlanıyor. Bu paket sınıfındaki güvenlik teknolojilerinin en kapsamlıları arasında yer alıyor. Honda CR-V’de, sürücüyü potansiyel olarak tehlikeli senaryolarda uyarmak ve yardımcı olmak için radar ve kamera ile birlikte yüksek teknolojili sensörler bulunuyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda EuroNCAP’ten daha önce de 5 yıldız almış bir firma

Honda’nın CR-V modelinin yanı sıra daha önce Civic, HR-V ve Jazz modelleri de bağımsız çarpışma test kurumu EuroNCAP tarafından 5 yıldız ile ödüllendirilmişti.