reklamı kapat

POPÜLER

Honda CR-V için ortaya atılan “motor arızası” için Türkiye’den ilk açıklama

Yeni Honda CR-V için düzenlenen etkinlik kapsamında, konuyla ilgili Amerika operasyonuyla paralel açıklamalarda bulunuldu.

Şu günlerde Türkiye pazarına giriş yapmasıyla gündemimizde yer alacak olan Honda CR-V, dış basında ise oldukça farklı bir noktayla tartışmaların odağında. Consumer Report kaynaklı olarak yankı bulan haberde, 2017 ve 2018 model yıllı araçların 1,5 litrelik benzinli motor kombinasyonunda yaşanan problem başlığı karşımıza çıkıyor. Ortaya çıkan motor arızası şikayetlerinin temelinde ise yakıt ve yağ gibi farklı parçaların birbirine karışıyor olma sorunu yatıyor. Özellikle geride bıraktığımız gün iyice yankı bulan problemin ardından Honda Amerika tarafından bazı açıklamaların yapıldığına şahit olduk. Marka sözcüsünin açıklamasına baktığımızda “Honda olarak, 2017 ve 2018 model yıllı CR-V’leri baz alan bu sorunla ilgili bazı raporlar ve şikayetlere elimize ulaştığını söyleyebiliriz. Problemlerin yaşandığı bölgelerin ortak noktası ise ekstrem derecede soğuk hava koşullarının görüldüğü kuzey bölgesi.” ibarelerine yer verildiğini görüyoruz. Honda’nın Türkiye ayağı da ortaya çıkan ve kafalarda karışıklık yaratan problemle ilgili ilk açıklamayı bugün bizlerle paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz sorun tespiti yok

Bugün CR-V’nin Türkiye’ye girişi için düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında bir araya geldiğimiz Honda Türkiye yetkilileri, süreçten haberdar olduklarını net bir şekilde ortaya koymuş durumda. Konunun gidişatıyla ilgili açıklamada ise; “Açıkçası bu durumunun kimler tarafından yaşandığını ve ortaya atıldığını bilmiyoruz. Lakin Amerika ile yaptığımız ilk görüşmede bahsi geçen tarzda bir sorunun henüz tespit edilmediği bilgisini aldık. Yapılan araştırmaların ardından nihai sonucu alacağız ve o ana dek bunu kabullenilmiş bir problem gibi görmek doğru olmaz.” ibarelerine yer verildi. Honda’nın şimdilik araştırma sürecinde olduğunu net bir şekilde gördüğümüz problemin potansiyel bir geri çağırma gereksinimi ortaya koyup koymayacağı da, önümüzde duran sorular arasında. Pazara göre değişmekle birlikte Civic’lerde de karşımıza çıkan bu motor üzerinden yaşanan problemin, Uzak Doğu pazarında da gündeme geldiği ve Honda’nın CR-V ve Civic’i ufak bir onarım kapsamı için geri çağırdığı da sürecin sağlıklı takibi açısından bilinmesi gerekenler arasında. Önümüzdeki günlerde çözülmesini beklediğimiz sıkıntıyla ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.