reklamı kapat

POPÜLER

Honda E prototype
Honda E prototype

Bitmiş tasarımıyla en şirin elektrikli Honda E prototype görücüye çıktı

Çok merak edilen tamamen elektrikli ufak otomobil modeli Honda Urban EV, hemen hemen bitmiş tasarımıyla karşımızda. Araç bu sefer Honda E prototype olarak isimlendiriliyor.

Daha önce de aktardığımız üzere “Electric Vision” stratejisiyle 2025 yılında satılan her üç Honda aracın ikisinin elektrikli türevi bir araç olması hedefleniyor. İşte bu amaç için en önemli modellerden olan Honda Urban EV, satışa hazır gövdesiyle karşımızda bulunuyor. Yukarıda da dediğimiz gibi artık Honda E prototype olarak isimlendirilen araç, 2019 içerisinde satışa çıkacak deniyor. İlk konsept halinden daha oturmuş ve daha yuvarlak hatlara sahip olan araç, bünyesinde standart ayna yerine kameralar taşıyor. Özellikle önden çok güzel duran ve şarj portu kaputu üstünde olan otomobil, direkt olarak şehir içi kullanımına yönelik tasarlanmış. Gerçekten fütürüstik çizgileri bulunan beş koltuklu Honda E prototype, dışı kadar daha önce gördüğümüz içiyle de dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merkezinde sportif duran bir direksiyonun yer aldığı kokpit, yatay olarak konumlandırılmış iki parça ekrandan (8 inç) oluşuyor.  Konsolun büyük bir bölümünü kaplayan bu ekranlar, ihtiyaç duyulan her türlü bilgiyi sürücünün karşısına getiriyor. Genel olarak sade ancak modern olan kokpit, büyük ekranlara rağmen sürüş sırasında büyük kolaylık sağlayan fiziksel kontrol butonlarına da sahip. Ekranların altına konulan ahşap görünümlü bölümüyle şık çizgisini pekiştiren otomobil, söylendiği kadarıyla USB ve HDMI gibi portlara hızlı erişim imkanı tanıyor.

Honda E prototype

Honda E prototype gençlerin oldukça ilgisini çekecek

Açıklandığı kadarıyla otomobil tam dolu piliyle yaklaşık olarak 200 km yol yapabiliyor. Dediğimiz gibi daha çok şehir içine yönelik olan model, bir hızlı şarj teknolojisine de sahip. Bu sistem aracın pilinin 30 dakika içerisinde yüzde 80 doluluğa çıkarabiliyor. Bu gerçekten çok iyi görünüyor. Bu aracın Avrupa’da da satılacağını belirtmekte fayda var. Araç için hazırlanan bir ön inceleme videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Video