reklamı kapat

POPÜLER

2022 Genesis G90

2022 Genesis G90; S-Serisi’nin rakibi ilk detaylarıyla karşımızda

İlk resmi detayları paylaşılan 2022 Genesis G90, geçtiğimiz dönemden gelen başarılı tasarımın önemli revizyonlarla desteklenen parçalarını üzerinde taşıyor.

Hyundai Grubu’nun premium segmentteki temsilcisi Genesis, son dönemlerde elektrikli modasına uyarak bu segmentteki ilk modellerini karşımıza çıkartarak gündeme geliyor. Özellikle GV60 ile donanımsal bazdaki farklılıklarıyla dikkat çekmeyi başaran marka, 2022 yılında amiral gemisini de es geçmeyecek. Bu kapsamda ilk detayları paylaşılan 2022 Genesis G90, Audi A8, BMW 7 Serisi ve Mercedes S-Serisi gibi amirallerin liginde daha fazla pay kapma konusunda iddialı konumda. Tasarımda yine farkını ortaya koyan Genesis cephesi, artırılan aks mesafesiyle de iç yaşam alanında hissedilir bazda iyileştirmeyle kullanıcıların karşısına çıkacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Genesis G90 için masadaki ilk detaylar

Modelle ilgili kısa süre önce resmi kaynaklarından ilk parçaları gönderen Genesis, teknik verileri ise ikinci aşamaya saklamayı tercih ediyor. Bu durum aracın özellikle tasarım dinamiklerine yoğunlaşılması konusunda bilinçli olarak alınmış bir karar gibi. Geçtiğimiz yıllarda da gerek iç gerekse dış tasarım çizgileriyle yarışmalarda ödüllerle dönen Güney Koreli marka, bu birikimi amiral gemisine yeni çizgilerle yansıtıyor. Araçta özellikle A sütununa yansıtılan ışıklandırma detayı kolaylıklar fark edeceğiniz dokunuşlar arasında. Ön bölümde ızgaranın domine ettiği karakter, içerisinde bulunduğu segmentin karakter bazındaki karşılığını verece niteliklerde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni G90 ile birlikte jant seti de tamamen yeni. 20 inç olarak gelen bu setin aracın karakter tamamlayıcısı olarak çok büyük bir görev üstlendiğini söylemek mümkün. Yeni modelde uzun aks mesafeli versiyon da tercih listesinde olacak. Bu bölümde Standart sedandan 190 milimetre daha ileride konulanan versiyon A8 L ile doğrudan rakip konumda. Önümüzdeki günlerde kokpit ve diğer teknik detaylarıyla tekrar karşımızda olacak yeni G90, not defterimize özenle kaydettiğimiz isimler arasındaki yerini aldı.