reklamı kapat

POPÜLER

Lüks sınıfın yeni ismi Genesis G90 resmen görücüye çıktı

Hyundai’nin bir alt model olmaktan çıkarıp lüks otomobil markası olarak sunmaya başladığı Genesis‘in ilk modeli görücüye çıktı. Güney Kore’de EQ900, dünyanın geri kalanında ise G90 ismiyle anılacak olan otomobil, hem iç hem dış tasarımında birbirinden lüks detaylarla donatılmış durumda.

Hedef aldığı Mercedes S-Serisi gibi uzun ve geniş bir forma sahip olan Genesis G90, sportif ve klasik sedan tasarımlarını aynı gövdede buluşturuyor. Kanatlı yeni Genesis ambleminin altında yer alan krom kaplı altıgen ızgara tasarımı, çamurluklara kadar uzanan çekik gözlü ön ve arka LED farlar, camları ve kapı eşiklerini çevreleyen krom kaplamalar, köşeli çift egzoz tasarımı dış tasarımda ilk göze çarpan detaylardan.

bg-sec2-1-1
Hem malzeme hem de çeşit anlamında asıl zenginliği iç mekanda barındıran Genesis G90, lüks ve konforu bir arada buluşturan kabin tasarımına sahip. Deri ve ahşap malzemenin bol tutulduğu iç mekanda ergonomik koltuklar 14 farklı oturuş ayarına sahip. Şoför koltuğu için bu sayı 22. Ayrıca arkada iki adet tekli koltuk tasarımı ve ortalarında yer alan geniş konsol gözlerden kaçmıyor.

Arka koltuk eğlence sistemiyle yolcuların rahatını ve keyfini ikiye katlayan otomobil sürücü için de birçok zengin özelliği bünyesinde barındıran bilgi eğlence sistemine sahip. 12,3 inçlik Full HD çözünürlüklü bilgi eğlence ekranı, 360 derecelik çevre monitörü, kablosuz telefon şarjı bunlardan bazıları.

bg-sec3-4-1-1000x562
Üç farklı motor seçeneğiyle gelen Genesis G90’ın 3,8 litre V6 motoru 311 beygir, 3,3 litre turbo beslemeli V6 motoru 365 beygir, 5 litre V8 motoru ise 419 beygir güç üretiyor. G90, V8 ünite ile 0-100 km/s hızlanmasını 5,7 saniyede tamamlıyor. Öncelikle Güney Kore’de satışa sunulacak olan Genesis G90, Mercedes S-Serisi’ne rakip olsa da muhtemelen E-Serisi’ne yakın bir satış etiketine sahip olacak.