reklamı kapat

POPÜLER

Genesis lüks spor sedan konseptini görücüye çıkardı

Genesis sözünü tuttu ve 3 büyük Almana rakip olarak geliştirdiği yeni kompakt sedan konseptini görücüye çıkardı. Audi A4 mü, BMW 3 Serisi mi yoksa Mercedes C-Sınıfı mı kararsızlığı yaşayanlar artık bir ismi daha hesaba katmak durumunda.

Hyundai’nin lüks markası Genesis’in şu sıralar New York otomobil fuarında konsept olarak sergilediği yeni modeli henüz isimlendirilmiş değil ancak lüks sedan Genesis G90 ve onun daha kompakt versiyonu G80’den sonra otomobil büyük olasılıkla G70 olarak adlandırılacaktır. İsminin bile henüz belli olmadığını düşünürsek hakkında çok az bilgi bulunmasını anlayışla karşılayabiliriz. Ancak ilk gelen bilgilere göre spor sedan gücünü 2,0 litre hacimli hibrit bir motordan alacak. Yaklaşık 240 beygir güç üretmesi beklenen otomobil 8 ileri otomatik şanzımanla desteklenecek.

Şimdiye kadarki en kompakt Genesis görünümüne sahip olan G70, ön tamponda çıkıntılı ve keskin başlayan tasarımını arkaya doğru yerini daha yuvarlak hatlı bir tasarıma bırakıyor. Böylece sportif ve aerodinamik yapısını genel olarak şık ve sade bir gövdede buluşturuyor. Yine sade ancak fütüristik bir tasarıma sahip olan iç mekanda ise 21 inçlik upuzun bir bilgi eğlence ekranı bulunuyor. Kahverengi deri döşemeleriyle göz alan otomobilin daha sonra 5 kişilik oturma düzenine sahip olacağı belirtiliyor.