reklamı kapat

POPÜLER

Genesis G70 Shooting Brake

Genesis G70 Shooting Brake; marka tarihinin ilk SW modeli tahtı sallamaya geliyor

Avrupa kanadındaki genişleme odağında pazara özel sunulacak Genesis G70 Shooting Brake, Güney Koreli üretici için yepyeni bir kulvar niteliğinde.

Geride bıraktığımız nisan ayında ilk elektrikli modeliyle karşımıza çıkan Genesis, 2021 yılındaki ilklerine bir yenisi daha ekliyor. Bu zamana kadar karakteristik tasarım çizgileriyle premium sınıfta fark yaratmayı başaran Hyundai grubu üyesi, şimdi de ürün gamının ilk station wagon modeliyle karşımızda. Bugün tanıtımı gerçekleştirilen Genesis G70 Shooting Brake, ilk niteliğindeki özelliklerinin yanında ilginç bir kararla da dikkat çekiyor. Ağırlıklı olarak Amerika pazarında varlığını sürdüren Genesis’in bu otomobili Avrupa pazarına özel olarak sunacak olması en az model kadar dikkat çekici bir karar. Avrupa pazarındaki genişlemeye yardımcı olması için oyuna sürülecek olan G70 Shooting Brake, sedan ve SUV modelleri sonrasında Güney Koreli üretici için yepyeni bir kulvar olacak. Sınıfında ise çok ciddi rakipler bu yeni isim için bekliyor.

Genesis G70 Shooting Brake teknik özellikleri

Shooting Brake versiyonu adından da anlaşılacağı gibi G70 Sedan’ın üzerine şekillenen bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. BMW 3 Serisi Touring, Audi A4 Avant ve Mercedes C-Serisi Estate bu sınıfta G70 Shooting Brake’in rakipleri olacak. Modeli rakiplerinden ayıran en büyük silahlardan birisi de şüphesiz eşsiz tasarımı. Bu sınıfta tasarım bazında en az Audi kadar ses getirme potansiyeli taşıyan G70 Shooting Brake, sportiflik konusunda ciddi bir karakter ortaya koyuyor. Ön bölümde sedan ile paylaşılan tasarım çizgileri, Shooting Brake etkisiyle arka tarafta adeta yeniden yoğurulmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu tarz gövde tipleri tasarım kadar kullanışlılık yönleriyle de daha güçlü olduğu için kullanıcıların dikkatini çekiyor. 4.685 milimetre uzunluk, 1.850 milimetre genişlik, 1.400 milimetre yükseklik ve 2.835 milimetre aks mesafesi değerleriyle gelen model, yapılan revizyonlarda sedandan yüzde 40 daha büyük bagaj alanı sunabiliyor. Otomobilin kokpitiyse çizgilerini sedan ile birebir paylaşıyor. G70 Shooting Brake’in motor seçeneklerinin de yine aynı olacağı bir liste bizi bekliyor.

Ailenin giriş seviyesinde 250 beygirlik güç üreten 2.0 litrelik benzinli ünite konumlanacak. Bir üstte ise 2,2 litrelik dizel motorun 200 beygir dolaylarında güç ürettiği deneyim kullanıcıları bekliyor. G70 Shooting Brake en üst paketinde ise twin-turbo destekli 3,3 litrelik V6’ya sahip olacak. Bu motorla birlikte aracın 370 beygire yaklaşan limitleri de asfalta yansıtılacak. Markanın Avrupa macerasındaki beşinci modeli olacak G70 Shooting Brake, bu yıl içerisinde Almanya, Birleşik Krallık ve İsviçre odağında kademeli olara satışa sunulacak.

Genesis GV80; Güney Koreli üreticin ilk SUV modeliyle tanışın