reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın hörgüçlü kılıfına ilk taş LG ve Asus’tan geldi

Apple’ın akıllı şarj kılıfı tanıtılır tanıtılmaz internetin diline düşmüştü. Şimdi sıra firmalarda. Tim Cook kılıfı savunmaya geçse de artık çok geç. Oyun başladı bile. İlk taşlar Asus ve LG‘den geliyor.

Asus BoomBook reklamıyla Apple’ı Türkiye pazarında yeterince tiye almıştı ancak firmanın global hesabı hörgüçlü kılıfı görünce fırsatı değerlendirmekte gecikmedi. ZenFone Max modelini öne çıkaran Asus “Ayrıca bir pil almak zorunda mıyım?” diye soranlara yönelik hazırladığı görselde ZenFone Max’in 5.000 mAh‘lik piliyle kılıflı bir iPhone’dan bile daha uzun süre kullanım sunduğunu belirtiyor.

LG ise olaya farklı bir açıdan yaklaşıyor. 3.000 mAh’lik pille gelen V10 modelinin performansı konusunda yorum yapmayan LG, Apple’ı tasarımdan vuruyor. Akıllı şarj kılıfı tasarımıyla şimdilik Apple’ın yumuşak karnı. Bu da önümüzdeki günlerde firmaların sosyal medya ekiplerinin harıl harıl yaratıcı şaka düşüneceği anlamına geliyor. LG ve Asus’un Twitter’da paylaştığı gönderilere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR