reklamı kapat

POPÜLER

Asus’un yeni reklamı Apple’ı yerden yere vuruyor [Video]

Asus, çok eğlenceli bir o kadar da eleştirel yeni viral videosuyla Apple’ı tiye alıyor. “İşte buna Waouw denir.”

Apple, teknoloji firmalarının belki de dalga geçmeyi en çok sevdiği şirket olabilir. Samsung’un her sene benzer bir çalışma içine girmesi bunun en yakın örneği. Ancak bu sefer benzer bir çalışma Asus’tan geliyor. Viral videolarıyla tanınan batesmotelpro ile hayali bir firmanın ürün lansmanını yansıtan Asus, Apple’a çok sert göndermelerde bulunuyor.

Videoda adeta bir Steve Jobs, bir Tim Cook olan Waouw CEO’su Justin Cash yeni ürünlerini tanıtıyor. BoomBook isimli bir dizüstü bigisayar, Rub-it telefon kılıfı ve “devrim” niteliğindeki tablet silgisi eRazor ile gereksiz pahalı ve çok da anlamlı olmayan ürünlerin tanıtımıyla seyircilerin abartılı coşkusu resmediliyor. Apple’ın şekilci ve tamamen para harcatmaya yönelik bir firma olduğu imasının yapıldığı reklamın en göze çarpan sloganı ise “Hayatınız BoomBook olacak.”

Asus’un amiral gemisi ZenFone 2 ve inceliğiyle dikkat çeken dizüstü bilgisayarı ZenBook UX305‘in tanıtımı olan bu oldukça komik reklamı hemen haberin üst kısmından izleyebilirsiniz.