reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone Max 5.000 mAh’lik pille geliyor

Asus Hindistan’da düzenlediği büyük etkinlikte devasa bir pille gelen telefonu ZenFone Max‘i duyurdu. Asus’un yeni cihazı şarj sorununu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Asus mobil alanda yakaladığı hızlı yükselişi devam ettiriyor. Günümüz akıllı telefonlarının en büyük sorunu olan hızlı şarj tüketimine yüksek pil gücüyle çözüm olmayı amaçlayan yeni cihazı ZenFone Max, 5.000 mAh‘lik bir pille geliyor. Öyle ki ZenFone Max’i başka cihazları şarj etmek üzere taşınabilir şarj cihazı gibi kullanmak da mümkün. 5,5 inç boyutunda bir ekranla gelen ZenFone Max’in şimdilik ekran çözünürlüğü ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Bunun yanı sıra f/2.0 diyafram açıklığına sahip lazer otofokuslu 13 megapiksel arka kameraya sahip olan ZenFone Max, 5 megapiksel çözünürlük sunan ön kamerasıyla da selfie tutkunlarına göz kırpıyor. 2 GB RAM’e sahip olan telefon ne yazık ki giriş seviyesi Snapdragon 410 çipsetiyle geliyor.

ZenFone Max ile ilgili diğer detayları şimdilik açıklamayan Asus, cihazı ekim gibi piyasaya sürmeyi planlıyor. Fiyat bilgisi de bulunmayan ZenFone Max’in pil gücü konusunda piyasada rakipsiz olmadığını da hatırlatalım.