reklamı kapat

POPÜLER

6.020 mAh’lik pile sahip akıllı telefon geliyor

Çinli telefon üreticisi Gionee geçtiğimiz yıl tanıttığı akılı telefonu Marathon M3‘ün 5.000 mAh’lik piliyle tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Bu yıl firma tanıttığı iki yeni telefonla kamera yeteneklerinin sınırlarını zorlarken, pil gücünde de seviye atlıyor.

Bir önceki modelin pil gücünü dahi geride bırakan Marathon M5, akıllı telefonlarla değil tabletlerle yarışıyor. 6.020 mAh pil gücüne sahip olan cihaz, akıllı telefonların şarj sorunuyla adeta dalga geçiyor. Facebook’ta yayınladıkları postla Marathon M5’in pil gücüne vurgu yapan firma, cihazla 107 saate varan müzik deneyimi, 16 saate varan video deneyimi ve 13 saate varan oyun deneyimi sunuyor. “Goodbye Power Bank” sloganıyla tanıtılan akıllı cihaz, harici şarj istasyonu taşıma sorununa da elveda diyor.

Cihazın teknik özellikleri şimdilik gizemini koruyor ancak dedikodulara göre Marathon M5, 5,5 inç boyutunda 720p ekranla geliyor. Dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza da yine konuşulanlar arasında.

Gionee’in bir diğer amiral gemisi telefonu ise fotoğraf tutkunlarını hedef alıyor. Henüz hakkında detaylı bilgi bulunmayan Elife E8, 23,7 megapiksel kamerasıyla 100 megapiksel çözünürlüğe kadar fotoğraflar çekebiliyor. Gionee her iki cihazı da 10 Haziran‘da duyuracak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“6.020 mAh’lik pile sahip akıllı telefon geliyor” için bir cevap

  1. Sinan Canbolat dedi ki:

    Eskiden Sony Sony diye söylenip dururduk, 6.020 mAh bataryadan söz ederken artık markanın hiçbir önemi yok bence.