reklamı kapat

POPÜLER

Genesis X Coupe

Genesis X Coupe; ödüllü tasarımların gelecek nesil temsilcisiyle tanışın

Gelecekte marka kimliğine etki edecek çizgilerden ipuçları taşıyan Genesis X Coupe, son dönemin en iddialı projelerinden.

Hyundai grubunun premium segment temsilcisi olan Genesis, otomobil pazarının en fantastik tasarım çizgilerini asfalta indiren üreticiler arasında. Pazarın içerisinde bulunduğu modern elektrik gücünü yeni nesil otomobillerinde daha ilgi çekici hatlarla kombin etmeye hazırlanan markanın ön gösterim tanıtımı da yapıldı. Önümüzdeki yıllarda seri üretime taşınacak elektrikli otomobillere referans niteliği taşıyan Genesis X Coupe, düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında bu amaçla karşımıza çıkarıldı. GT gövde yapısıyla dikkat çeken konsept proje notlarımız arasına eklediğimiz isimlerden birisi olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis X Coupe tasarımından satır başları

Genesis’in karakteristik çizgilerinin hayata geçirilmesinin arkasında, SangYup Lee var. Hyundai grubunun küresel bazdaki tasarım şeflerinden olan Lee, bu projede “Çift Çizgi” adı verilen bir felsefenin konumlandırıldığını belirtiyor. Bu felsefede modern ve fütüristik hatların premium karakterin ortaya çıkarılmasına nüfuz ettiğini görüyoruz. Nitekim aracın tasarımında gözü yormayan ve akıcı bir dili kolaylıkla hissediliyor. Elektrik menzili odaklı aerodinamik yapı ve bataryaları soğutacak hava girişlerinin de yine tasarımın oluşumundaki temel dikkat noktaları olduğu belirtiliyor. Kokpit bölümünde de kullanılan minimalizm esintileri, çevreye duyarlı geri dönüştürülmüş malzemelerle destekleniyor. Rakamsal olarak herhangi bir detayın verilmediği X Coupe’nin seri üretime olan etkisini de hep birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Hyundai Ioniq 5