reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

“Huawei otomobil üretiyor” iddialarına son nokta konuldu

Teknoloji devi Huawei, son haftalarda Xiaomi gibi otomobil üretiyor haberleriyle sık sık gündeme gelmişti. Firma bu konuya bugün noktayı koydu.

Huawei, artık kesin bir dille otomobil geliştirmediklerini aktardı. Firmanın geçtiğimiz günlerde 45 bin dolarlık bir ürün tanıtacağı ve bunun bir otomobil olacağı aktarılmıştı.

Ancak bunun söz konusu olmadığı ve firmanın otomobil üreten diğer isimlere yardımcı olacağı söylendi. Huawei temel olarak geliştirdiği teknolojiler ile diğer Çin merkezli otomobil üreticilerine akıllı araç altyapıları sağlayacak.

Bu durum Huawei’nin uzmanlık alanı doğrultusunda çok daha mantıklı görünüyor. Otomobil üretmek kolay bir şey değil ve Xiaomi gibi dev bir isim bile dahil olduğu bu alana şu an çok tedirgin bakıyor.

Huawei’nin akıllı otomobiller için 30’dan farklı parça geliştirdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Huawei’nin yeni nesil araçlara 5G konusunda da destek sağlayacağı düşünülüyor. Şirket biliyorsunuz 5G konusunda en tecrübeli isim konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei bugün bir gelir açıklaması da yaptı

Huawei 2020 yılı faaliyet raporunu bugün yayınladı. Şirket geçen yılı, öngörülere uygun bir iş performansıyla sonlandırdığını duyurdu.

Huawei’in 2020’deki küresel satış geliri yüzde 3,8 oranında artışla 136,7 milyar dolar olarak açıklanırken net karı da yüzde 9,9 seviyesine yükseldi. Şirket, müşterileri ve toplum için daha fazla değer yaratma kararlılığını vurguladı.

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Ken Hu, salgının etkisinde geçen 2020’nin herkes için olağanüstü bir yıl olduğunu belirtti.

Tüm zorluklara rağmen istikrarlı bir iş performansına imza attıklarını söyleyen Hu; “Müşterilerimiz için değer yaratmak, salgınla mücadeleye yardımcı olmak ve dünya çapında ekonomik ve sosyal ilerlemeyi desteklemek için, yenilikler yapmaya devam ettik.”

“İş operasyonlarımızı geliştirerek öngörülerimize yakın bir performansa imza attık. Bu zorlu dönemde tek bir ülkeye veya bölgeye odaklanmaksızın, üretim sürekliliğini sağlamak için küresel bir tedarik zincirine bağlı kaldık. “

“Dijital dönüşümü müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte sağlayarak, teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam edeceğiz.

Hayatımıza kalite ve kolaylık katan, kurumları daha akıllı hale getiren ve toplumu daha fazla kapsayan dijital teknolojiler üretmek istiyoruz. Bu amaç bizi tamamen bağlantılı ve akıllı bir dünyaya yaklaştıracak” dedi.

İlginizi Çekebilir

Çıktığında ses getirecek bir elektrikli otomobil