reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei tarafından tam 46 bin dolarlık bir ürün geliyor

Teknoloji devi Huawei, ortaya çıktığı kadarıyla çok yakında tam 46 bin dolarlık bir ürünün duyurusunu yapacak. Firma bir ilke imza atabilir.

Huawei son dönemde iki defa elektrikli otomobil geliştiriyor haberiyle gündeme geldi. Geçtiğimiz hafta firmanın elektrikli otomobil konusunda çok ciddi olduğu ve hatta yıl sonunda ilk model ya da modellerin görücüye çıkabileceği aktarılmıştı.

Otomobil için kendi içinde ilk tasarımları yaptığı ve parçalar için tedarikçiler ile bağlantı kurmaya başladığı aktarılan dev firma, süreci Richard Yu üzerinden yönetecek dahi denilmişti. Daha sonra bu konu netlik kazandı.

Kaynaklara göre Huawei kendi otomobilini üretmiyor. En azından şimdilik firmanın böyle bir planı bulunmuyor. Aktarıldığı kadarıyla firma, Çin merkezli diğer bazı otomobil firmalarına destek oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, elektrikli otomobil pazarında ses getirebilir

Ancak yine de yakında 46 bin dolarlık bir ürün geliyor ve bunun direkt olarak Huawei’nin desteğinde hayat bulacak bir otomobil olacağı tahmin ediliyor.

Firmanın bu konuda yapacağı duyuru şu an gerçekten oldukça büyük merak uyandırıyor. Biliyorsunuz elektrikli otomobil pazarına Apple ve Xiaomi de ilgi duyuyor. Teknoloji firmaları bu alanda büyük gelecek görüyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda büyük ses getiren 2020 Golf