reklamı kapat

POPÜLER

Huawei otomobil SERES SF5

Huawei, otomobil satışı konusunda çıtayı yükseltiyor

Huawei, ABD ambargosu ve etkileri sonrasında otomobil pazarına hiç olmadığı kadar ilgi duymaya başladı. Firma bu konuda ciddi ciddi adımlar atıyor.

Huawei, kendi otomobilini üretmiyor. Xiaomi’den farklı olarak firmanın şimdilik böyle bir planı da bulunmuyor.

Huawei’nin alandaki amacı şimdilik diğer otomobil üreticisi Çin markalarına yazılım ve donanım desteği sağlamak. Ancak firma satış konusunda da öne çıkmak istiyor.

Şirketin Smart Car Solutions CEO’su Richard Yu, resmi olarak önümüzdeki yıl kendi mağazalarında 300 bin otomobil satma konusunda hedef belirlemiş durumda.

Firma Çin’deki resmi mağazalarında hali hazırda otomobil satıyor ve bu konuda daha da iyi olmak istiyor. Firmanın yıl sonuna kadar 1.000 farklı mağazada otomobil satmak istediği belirtiliyor.

Gelen bilgilere göre Huawei tarafından satılan otomobillerde BYD, BAIC, Mercedes-Benz ve Changan imzaları bulunacak. Buradaki araçların çoğu Çin pazarına özel seçenekler olacak. Firmanın şu an sattığı modelin ise yukarıda gördüğünüz  SERES SF5 olduğu açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ambargo sonrasında dev bir dönüşüm geçiriyor

Huawei’nin otomobil satışını elbette Çin dışına taşıması beklenmiyor. Zaten inanılmaz büyük Çin pazarı firma için fazlasıyla yeterli görünüyor.

Bu arada Xiaomi otomobil üretme konusunda çok büyük önem veriyor. Firma biliyorsunuz bunun için geçtiğimiz ay resmi bir duyuru yaptı ve elektrikli otomobil üreteceklerini açıkladı. Bu projenin başında direkt olarak Xiaomi’nin kendi CEO’su yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor