reklamı kapat

POPÜLER

Spectacles

Artırılmış Gerçeklik temelli Snapchat Spectacles gündemde

Snapchat‘in arkasındaki isim Snap, bu sefer AR yani artırılmış gerçeklik temelli bir Spectacles geliştiriyor gibi görünüyor. İşte detaylar;

Pazarda ses getiren artırılmış gerçeklik temelli Snapchat Spectacles gözlük modeli, bir ekrana sahip olacak. Biliyorsunuz orijinal modelde bir ekran bulunmuyordu.

Orijinal model bünyesinde yukarıda da görebileceğiniz üzere iki adet kamera taşıyordu. Bu iki kamera (Birisi derinlik amaçlı) ile Snapchat‘te paylaşmalık üç boyutlu fotoğraflar çekebiliyor, aynı zamanda 1 dakika uzunluğunda videoda da kaydedebiliyordu.

Yeni modeliyle çıtayı çok daha yukarıya taşıyacak ve birçok seçeneği direkt olarak kişilerin gözleri önüne getirecek firma, yeni gözlüğü şimdilik son kullanıcıya yönelik tasarlamıyor.

Kaynaklar AR temelli gözlüğün daha çok geliştirici ve içerik üreticilere yönelik olduğunu aktarıyor. Bu arada firma başka ilginç bir ürün üzerinde daha çalışıyor.

Söylendiği kadarıyla AR temelli Spectacles ile beraber karşımıza bir drone da çıkabilir. Firmanın bunun için Çin merkezli bir drone üreticisine 20 milyon dolar yatırım yaptığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spectacles gözlük ya da drone hiçbir şekilde öne çıkamayacak

Çünkü artık Snapchat öne çıkamıyor. Instagram ve TikTok gibi platformlar sonrasında Snapchat artık adeta unutulmuş durumda. Elbette platformu halen milyonlar kullanıyor ancak yine de eski popülerlik çok geride kalmış durumda.

Not: Görsel en son sürüm Spectacles’a aittir.

İlgili Video