reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat snap Spectacles 3
Snapchat snap Spectacles 3
Snapchat snap Spectacles 3

Snapchat geliştiricisinden yeni akıllı gözlük: Spectacles 3

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat geliştiricisi Snap, Spectacles akıllı gözlük ailesine bir model daha ekledi. İşte karşınızda Spectacles 3.

Eski popülerliğinden uzak olsa da Snapchat halen çok büyük bir sosyal medya platformu konumunda bulunuyor. İşte bu platformun arkasındaki isim Snap, akıllı gözlük tarafında şansını bir kez daha deniyor. Kısa süre önce lanse edilen yeni versiyon Spectacles 3, bu sefer “artırılmış gerçeklik” tarafına da odaklanıyor. Diğer sürümden farklı bir tasarımı bulunan ve yine daha çok kadınları hedef alan gözlük, bünyesinde görebileceğiniz üzere iki adet kamera taşıyor. Bu iki kamera (Birisi derinlik amaçlı) ile Snapchat‘te paylaşmalık üç boyutlu fotoğraflar çekebilen model, aynı zamanda 1 dakika uzunluğunda videoda da kaydedebiliyor. HD çözünürlükteki kameraları üç boyutlu filtreler ile destekleyen ve gözlük özelinde Snapchat için artırılmış gerçeklik filtreleri sunan firma, bu sefer çok daha gelişmiş bir Spectacles ile karşımızda bulunuyor.

Metal çerçevesiyle sağlam bir seçenek oluşturan gözlük, siyah ve altın olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Akıllı telefonlarla WiFi ya da Bluetooth üzerinden bağlantı kurabilen gözlük, üstündeki ufak bir buton yardımıyla kolaylıkla çekim yapabiliyor. Akıllı gözlük tek şarjla 200 fotoğraf çekebiliyor ve 4 GB dahili hafızasında 100 video ile 1.200 fotoğraf saklayabiliyor. Fotoğraflar 1.642×1.642 piksel, videolar ise 1.216×1.216 piksel kayıt altına alınıyor. Bunları Snapchat‘te paylaşmak için halen telefona atmak gerekiyor.

https://www.instagram.com/p/B1GnANnHll2/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapchat odaklı Spectacles 3, ucuz bir ürün değil

Bulmanın başta zor olacağı söylenen akıllı gözlük, açıklandığı kadarıyla 380 dolar fiyat etiketine sahip. Çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap eden ürün, bakalım diğer ürünler gibi bir başarısızlık örneği mi olacak yoksa geniş kitlelere ulaşabilecek mi?

İlginizi Çekebilir

Bu da çıkışı beklenen Huawei akıllı gözlük