reklamı kapat

POPÜLER

Spectacles

Snap, artırılmış gerçeklik temelli yeni Spectacles gözlüğünü tanıttı

Snapchat‘in arkasındaki isim Snap, bu sefer AR yani artırılmış gerçeklik temelli bir Spectacles ile karşımızda yer alıyor. İşte detaylar;

Snapchat Spectacles gözlük modeli pazarın başarısız sayılacak donanım denemeleri arasında yer alıyor. Hatırlamak adına orijinal model bünyesinde iki adet kamera taşıyordu.

Bu iki kamera (Birisi derinlik amaçlı) ile Snapchat‘te paylaşmalık üç boyutlu fotoğraflar çekebiliyor, aynı zamanda 1 dakika uzunluğunda videoda da kaydedebiliyordu.

Yeni model ise AR yani artırılmış gerçeklik temelinde çıtayı daha da yükseltiyor ve filtreleri, efektleri ve oyunları gerçek hayata dahil ediyor.

Bünyesinde ekranlar ve kameralar olan köşeli tasarıma sahip ürün, bu yeni donanımlar nedeniyle ağır ve kalın bir seçenek konumunda yer alıyor.

Snap CEO’su Evan Spiegel tarafından aşağıdaki videoda tanıtılan ürün, çevredeki objeleri belirleme özelliğine sahip. Yani gözlük objeleri belirleyerek sanal objeleri bunların üzerine konumlandırabiliyor.

Yan tarafındaki yüzeyden dokunmatik olarak kontrol edilebilen yeni AR temelli Spectacles, elbette Snapchat üzerinde paylaşım yapılmasına da imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AR temelli Spectacles gözlük henüz satın alınamayacak

Evet ürün için duyuru yapıldı ancak satış olmayacak. En azından şimdilik durum böyle. Modelin ilk olarak profesyonellere verileceği ve burada özellikle AR konusunda çalışanların seçileceği aktarılıyor.

Bu arada biliyorsunuz Snapchat artık hiç öne çıkamıyor. Instagram ve TikTok gibi platformlar sonrasında Snapchat artık adeta unutulmuş durumda. Elbette platformu halen milyonlar kullanıyor ancak yine de eski popülerlik çok geride kalmış durumda.

İlgili Video